Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T17:02:36+01:00
Gdy na swiat przychodzi małe dziecię to nieusłania go nic jedyna jego opcja obrony sa jego rodzice . Pod względem psychologicznym kruchość dziecka oznacza tyle samo co wrażliwość na wszelkie zdarzenia . każdy rodzic wie ze jego pociecha dopiero się uczy i poznaje świat wiele złych czy negatywnych zdarzeń może mieć ogromny wpływ na krucha postawę małego dziecka , odpowiedzialni rodzice potrafią zadbać o to by chronić swoje potomstwo przed niedogodnościami życia .
każdy z rodziców chce jak najlepiej przygotować dziecko do zycia by byo silne i mądre i żeby potrafiło sobie radzić w życiu z sprawami codziennymi i tymi mniej codziennymi . nieraz niestety zdarza sie tak ze rodzice niemiejac wsparcia u swoich rodziców nie potrafią zatroszczyć sie o swoje pociechy i nie umieją przelać odpowiednich wartości na własne dzieci . często dziś dzieci sa zaniedbywane i nie dostosowane do życia społecznego rodzice albo są zapracowani i zabiegani albo nie maja czasu lub nieraz doświadczenia . Dziecko które nie potrafi sie obronić jest kruchym dzieckiem przezywającym podwójnie klęski i porażki trudniej sie takiemu dziecku zaaklimatyzować w większej grupie rówieśników co jest złe również w przyszłości . Jeśli zaś chodzi o naturalna kruchość dziecka tzn jeśli stosuje się wobec niego przemoc czy agresje to raczej oczywistym jest fakt ze malutkie dziecko jest kruche ze względów naturalnych młode małe ciałko nie jest w stanie wytrzymać silnych uderzeń . W niezależności od tego w jaki sposób pojmujemy kruchość dziecka czy w fizyczny czy w psychiczny trzeba sobie zdać sprawę z tego ze dziecko jest słaba istota i wymaga szczególnej opieki bo to czego nauczymy swojego dziecka i jakie będzie miało wrażenia i wspomnienia bardzo intensywnie wpłynie na jego życie dorosłe .

mam nadzieje ze pomogłem :))) Pozdro:))
2010-03-05T20:24:32+01:00
Dziecko to istota niezwykle krucha. Od samego poczęcia wymaga specjalnego traktowania, ochrony, troski, dlatego ciężarne kobiety tak bardzo dbają o siebie, o to co jedzą, co czują, robią. Wszystko to ma wpływ na maleństwo.
Dzieci kruche są nie tylko fizycznie, choć to jest najbardziej oczywiste. Wielki świat dorosłych stanowi dla nich swoisty tor przeszkód, który co dzień uczą się pokonywać. Chronimy je, bo łatwo mogą sobie zrobić krzywdę, zranić się lub po prostu upaść. Ale o wiele ważniejsze jest wnętrze, ono także wymaga szczególnej ochrony.
Kiedy dostajesz pod opiekę dziecko, nieważne czy jako rodzic, wychowawca, czy starszy brat, przyjmujesz na siebie odpowiedzialność za to co będzie robiło, czego będzie świadkiem, co zobaczy lub usłyszy. Dzieci są bezbronne, nieświadome zagrożenia, nie umieją ocenić co dobre a co złe. Uczą się tego od nas, starszych i dorosłych. Bieda, jakaś tragedia czy patologia domowa może zostawić w nim trwały ślad, który napiętnuje całe jego życie. Dopiero z czasem, z wiekiem nabieramy odporności na życiowe niepowodzenia i porażki. Im więcej trudności napotkamy, tym grubszy jest nasz pancerz, stajemy się odporni. Dzieci tego nie potrafią, dlatego tak często towarzyszą im łzy, z najbłahszego powodu. Mimo to, dzięki odpowiedzialnej opiece dorosłych mogą wyrosnąć na mądrych, silnych ludzi. Na tym polega cud życia.