Odpowiedzi

2009-10-19T23:02:15+02:00
Siedząc przy komputerze długi okres czasu narażamy oczy na popsucie , w normalnych warunkach mrugamy 12 razy na minutę, przy komputerze - znacznie rzadziej dlatego wysuszamy oczy i narażamy je na popsucie.
Dodatkowe dolegliwości spowodowane zbyt dużą pracą przy komputerze to zamglone widzenie, krótkowzroczność i bóle głowy. Powodem jest migający ekran, który drażni oczy. Ponieważ pracujemy w bliskiej odległości od ekranu, ekran powinien być umieszczony nie za blisko żeby nie popsuć oczu.
Siedząc na komputerze powyżej 2 godzin dziennie człowiek jest w trybie siedzącym co pogarsza zdrowie jeżeli ktoś siedzi powiedzmy 8 godzin dziennie lub mniej...
Człowiek pogarsza w ten sposób stan kręgosłupa, zaczyna tyć ponieważ się nie rusza a jego większa część dnia jest za komputerem (zmora dzieci , które zaczynają zbyt dużo siedzieć przed komputerem i psuje im się zdrowie) chciałbym zauważyć że osoby zbyt dużo spędzającym czas za komputerem ma pogorszony wzrok przez co zaczynają nosić okulary a niektórzy mają problemy z kręgosłupem. Gdy siedzimy więcej niż 2 godziny przed komputerem to po 2 godzinach koniecznie należy zrobić sobie przerwę powiedzmy 20 minutową i poruszać się np. umyć naczynia , coś posprzątać po to żeby wyprostować kręgosłup i nie męczyć oczu ,które wciąż patrzały na ekran monitora.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-10-19T23:48:30+02:00
Do najczęstszych dolegliwości wynikającej z pracy na komputery należą: zmęczenie wzroku, a przede wszystkim pieczenie oczu, nieostrość widzenia, zmiany w widzeniu barw, a także bóle mięśni i stawów, sztywność (bolesność) nadgarstków, ból i sztywność karku i ramion, drętwienie i skurcze rąk, niepokój i nerwowość, znużenie, osłabienie. Zagrożenia te jednak nie do końca są jeszcze w pełni rozpoznane.
Potencjalnymi zagrożeniami mogą byc takze obrażenia powstałe na skutek powtarzalnych czynności, przeciążenia tych samych partii ciała,ruchów powodując uszkodzenia w ścięgnach, nerwach, mięśniach i innych miękkich tkankach ciała. Takie ruchy wykonywane są podczas pracy z komputerem : pisania na klawiaturze czy manipulacji myszką.
:):)
1 5 1