Odpowiedzi

2010-03-02T20:28:32+01:00
1. Najwiekszym dobrem dla mnie jest zdrowie,bez niego nie da sie życ,a jesli sie zyje to nie mozna w pelni wykozystac. bedac zdrowym mozna sie uczyc i pracowac jest sie radosnym i pogodnym,bo nie trzeba sie o zycie martwic.majac zdrowie mozna miec wszystko!
2.Najwiekszym zlem w zyciu mlodziezy jest nieumiejetnosc mowienia NIE! mlodziez chcac sie przypodobac innym ludziom czesto nie potrafi odmowic,nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich czynow popada w nalogi i zle towarzystwo.
3.Szkola uczy nas samodzieloności, samodyscypliny, obowiązkowości, umiejętności pracy w grupach ,szacunku dla starszych osob. dobrego wychowania! szkola poglebia te wartosci ktorych juz powinni nauczyc nas rodzice!
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T20:29:02+01:00
1. Największym, dobrem jest dla mnie rodzina, ponieważ są to najbliższe mi osoby. Mogę zawsze na nich liczyć, podzielić się moimi problemami, poprosić o radę. Wiem, że oni zawsze mi pomogą i nigdy mnie nie zawiodą. Nawet w trudnych chwilach będą mnie wspierać. Gdy popełnię w życiu błąd powiedzą mi o tym, ale nie odwrócą się ode mnie.

2. Największe zło w życiu młodzieży stanowią oczywiście używki. Przez nikotynę, alkohol czy narkotyki wielu młodych ludzi niszczy swój organizm i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, dopiero po latach spostrzegają jakie błędy popełniali. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że przez zażywanie tego typu środków odurzających mogą się zabić.

3. Szkoła uczy przede wszystkim pomagania innym, tolerancji słabszych od siebie, podejmowania decyzji, odpowiadania za popełnione czyny. Przede wszystkim uczy asertywnego zachowania.Dzięki różnym zajęciom edukacyjnym, gazetkom młodzież uczy się odmawiać i mówić "nie". Taka umiejętność jest bardzo potrzebna, gdyż umiemy się przeciwstawić temu co jest złe. Odmówić palenia papierosów, picia alkoholu, postawienia się osobom, które nas dręczą i stawienia czoła wszystkim problemom.
6 3 6
2010-03-02T20:30:43+01:00
1. Dla mnie największy dobrem są moi rodzice, którzy mi pomagają trudnych chwilach, są dla mnie mili, kochaj mnie. Zrobią wszystko , aby w życiu nie popełniała tych samych błędów co oni.
2.Największym złem w życiu młodzieży są przeróżne używki np. narkotyki, które odurzają. Alkohol również jest złem, ponieważ młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, że nie ma różnych alkoholi wszystkie są takie same. Uszkadza nasze szare komórki w mózgu, które są bardzo potrzebne.
3.Szkoła przygotowuje nas do trudnego egzaminu matury. Tak sądzą inni, ale nie tylko tego egzaminu. Chodząc do szkoły integrujemy się z rówieśnikami. Uczymy się ważnych rzeczy. Również szkoła przygotowuje nas do życia po edukacji.
1 5 1