Odpowiedzi

2010-03-02T20:28:02+01:00
Drodzy Uczniowie!
Dzisiejsze przemówienie będzie nawiązywać do słowa: "AGRESJA W SZKOLE". Są dwa rodzaje agresji. Psychiczna i fizyczna. Na pewno wielu z Was było, jest i będzie świadkami przemocy. Chciałabym poinformować Was, abyście nie bali się powiadomić dorosłego np. o bójce. Większość z Was na pewno boi się powiedzieć komuś starszemu. Mówiłam o agresji, a właściwie o przemocy fizycznej. Polega ona na tym, że jedna lub więcej osób znęca się nad drugim człowiekiem kopiąc go, przewracać bić itp. Psychiczna jednak jest zupełnie inna. Niektórzy uważają, że bardziej bolesna. Ktoś krzyczy, wyzywa, przeklina. Ludzie z takich powodów nawet nie przychodzą do szkoły.
Mam nadzieje, że wielu z was chociaż spróbuje zastosować je w życiu codziennym.
Ja dostałam z tego5+ więc jest ok. :)
14 4 14
2010-03-02T20:30:22+01:00
Jeżeli jesteśmy świadkami agresji w szkole musimy reagować. Najczęściej zawiadamiamy nauczyciei na dyżurach lub wychowawców. Czasami jednak warto zgłosić sprawę na policję kiedy chodzi na przykład o pobicie. Pamiętajmy, że jeżeli zgłosimy komuś jakąś sprawę nie jesteśmy kapusiami. Nie przejmujmy sie tym, że ktoś będzie się z nas śmiał. Jeśli zauważymy, że ktoś zaczepia młodszych od siebie, zwróćmy mu uwagę. Kiedy to nie poskutkuje natychmiast udaj się do osoby dorosłej. Nie można przechodzić obojętnie obok agresji. Najczęściej to tacy ludzie, którzy w szkole bili się są przestępcami. Jeżeli ktoś dręczy osobę, której nie lubisz i tak jej pomóż. Pomyśl sobiejak ty byś się czuł w takiej sytuacji. Świetnie odnosi się do tego przysłowie nie czyń drugiemu coo tobie niemiłe. Musimy zapobiegać agresji w szkołach.
11 4 11
  • 13p
  • Początkujący
2010-03-02T20:32:04+01:00
Agresja jest widoczna codziennie.I my,uczniowie wiemy o tym najlepiej!Widzimy jak na każdym korytarzu dochodzi do bójek,przepychania i znęcania się nad słabszymi.A jednak nic z tym nie robimy.
Jak powinniśmy reagować?Dlaczego tak często siedzimy w kącie, zamiast poprostu działać?To strach.Boimy się,że ta agresja przeniesie się na nas.Nie okazujemy tego,zgrywamy twardzieli ale tak naprawdę jesteśmy delikatni.Zatem jak postępować gdy teraz wychodząc z klasy błędziemy świadkiem agresji?Tak to zależy od charakteru.Jednak jeśli jesteś porządną odobą to miej odwagę powiedzieć:''Przestań!To też człowiek'' lub zgłosić to komuś kto naprawdę pomoże.Ludzie nie stójcie z boku!
Tylko od nas zależy czy damy fali zła rozprzestrzeniać się po szkole.Musimy ją powstrzymać.Reagować na to słowem"Stop''.
Nie pozwólmy agresji się panoszyć.
8 3 8