Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T22:23:03+01:00
Miłość- jeden z niewielu wyrazów, którego nie można zdefiniować, gdyż każdy ma swoje własne wyobrażenia w związku z nią. Największa rozbieżność przymiotników określających miłość występuje, gdy mówią o niej młodzi, a gdy dojrzali ludzie. W dzisiejszych czasach młodzież miłość postrzega jako coś normalnego, codziennego, w ich wyobrażeniu miłość można czuć do każdego- wczoraj poznanej osoby, czy swojej wakacyjnej sympatii. Często wyznania miłosne są rzucane na wiatr, ale któż z nas nie czuł tej fascynacji, motylków w brzuchu; UWAGA! to jeszcze nie miłość, choć takie mamy wrażenie. Zauroczenie przeistacza się w miłość... niczym larwa w motyla ( widziałeś kiedyś żeby motyl od razu był taki piękny? No właśnie... ) Ona przychodzi z czasem, często z poczuciem odpowiedzialności za drugą osobę. Niestety słowo to upodobało sobie wiele osób nie rozumiejących jego powagi. Wiele jest też skrótów szpecących to uczucie, weźmy np. takie KC; skrót wymyślony przez ludzi, którzy chcąc wyznać miłość używają dwóch liter, jeśli lenistwo jest szczytem miłości to naprawdę dzisiejsze wartości są w trochę innej hierarchii niż kiedyś.
Ludzie dorośli, często uważani za staroświeckich także przeżywali swoje miłostki, czy zauroczenia, też kiedyś byli młodzi (naprawdę! ) i zakochiwali się, rzucali słowa na wiatr. Ale spójrz na nich dziś, czy mówią każdej napotkanej osobie- koleżance z pracy, czy osobie napotkanej na serwisie randkowym; że ją kochają? Niekoniecznie... Jest to jeden z dowodów na to, że miłość w wieku dojrzałym postrzega się inaczej. Jest to temat o charakterze poważnym, aczkolwiek nadal jest tak ekscytujący jak w wieku szesnastu lat.. Prawdziwą miłość wielu samotnych dorosłych widzi tylko w kinie( oczywiście, gdy wybierze się na film produkcji zagranicznej- niestety nasz kraj nie dorobił się jeszcze porządnego filmu o miłości). Różne jest także wyznanie tego uczucia pokolenia młodego i "starej daty"- dziś pisze się sms`y, wiadomości w komunikatorach, emaile, bądź poniektórzy porywają się nawet do ( o zgrozo!) komentarzy pod zdjęciami, mało kto potrafi powiedzieć `Kocham Cię` prosto w oczy; kiedyś odbywało się to inaczej: miłość była wylewana na kartkę, wyśpiewywana, czy po prostu mówiona w oczy. Miłość dojrzała(niekoniecznie znaczyć musi uczucie ludzi dorosłych, dojrzałość a dorosłość to duża różnica ) jest trwalsza, mocniejsza i po jej stracie bardziej się cierpi.
Oczywiście od reguły są wyjątki- bywają młodzicy dojrzali, oraz dorośli o mentalności zauroczonych trzynastolatków, więc jeśli jesteś przypadkiem Romea i Julii, zakochanych od pierwszego wejrzenia w wieku nastoletnim to życzę Ci szczęścia i dużo, dużo miłości .