Odpowiedzi

2010-03-02T22:17:16+01:00
W dniu 2 marca obejrzałem w Multikinie ekranizację pierwszej części „Władcy Pierścieni” . jest to dzieło Petera Jacksona, nad którym pracował siedem lat. Wybrałem MUltikino, gdyż spełnia ono moje oczekiwania, co do wielkości ekranu i wygodnych foteli. Przed seansem zakupiłem popcorn i colę. Nastepnie wszedłem do sali nr 9 i zająłem miejsce nr 16 w 18 rzędzie. Prawie 3-godzinny fil okazał się dość wierną ekranizacją pierwszej części Trylogii . Film zachowuje wszystkie główne wątki powieści.Przedstawia pokrótce dzieje Śródziemia i historię Pierścienia. Potem jest już dokładnie punkt po punkcie opowiedziana Wyprawa. Przybycie Gandalfa do Hobbitonu, zabawa z dawna oczekiwana i otrzymanie Pierścienia przez Froda, ucieczka z Shire, gospoda „Pod Rozbrykanym Kucykiem”, ucieczka przed Czarnymi Jeźdźcami, narada u Elronda, przygody Drużyny w kopalni Morii, wreszcie podzielenie się Drużyny przy wodogrzmotach Rauros. Film kończy się, gdy Frodo rusza na wschód, w stronę Mordoru, czyli prawie tak jak w książce. Film zasługuje na najwyższse nagrody Akademii Filmowej. Zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Pozstanowiłem obejrzeć go raz jeszcze.
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T22:32:17+01:00
Sprawozdanie
14.01.2009r. odbyła się wycieczka do Łodzi.Brała w niej udział klasa 6c.Celem wyjazdu było obejrzenie filmu pt.,,Magiczne drzwo''.
Kiedy dojechaliśmy na miejsce udaliśmy się do Centrum Handlowego,do kina
Pocetowiec.Sala kinowa była dosyć duża.Na ścianach widniały światła,a na schodach paski odblaskowe.Widzowie zachowywali się kulturalnie, a zwłaszcza d=gdy film się rozpoczął.Początek nastąpił o 10.30.Reżyserem filmu jest Andrzej Maleszka.Film opowiada o trójce dzieci,które znalazły czerwone krzesło.Miało ono w sobie magię.Spełniało ,życzenia osób, które na nim siedziały.Pewnego dnia trafiło w ręce rodziny muzyków.Główną rolę grają dzieci z tej rodziny.Tosia,Filip i Kuki.Ich postacie są bardzo ważne.Aktorzy drugoplanowi:tata(Andrzej Chyra),mama(Agnieszka Grochowska),ciotka(Hanna Śleszyńska),mała ciotka(Joanna Ziętarska).Bardzo podobała mi się ich gra.Muzyka podkreślała emocje scen i napięcie.Wszystkie sceny dla mnie wydawały się interesujące.Seans trwał około półtorej godziny.Do szkoły wróciliśmy o 12.20 ze wspaniałymi wrażeniami.
Według mnie warto było obejrzeć ten film.Było śmiesznie i zabawnie.Polecam tym, którzy go nie widzieli.

;) pozdro.przepraszam za powtarzanie ,,być''
4 3 4