Błagam pomozcie rodziciow nie a a ja nie moe sie juz skupic nie kontaktuje i musze sie jeszcze nauczyc na 2 sprawdziany nie wiem jak to zrobie ale blagam pomozcie mi dam naaj tylko zrobicie mi to zrobie co chcecie to naprawde wazne !!!!!!Napisz list do Katarzyny II,w którym wytkiesz te elementy polityki,które się wam nie podobają w jej rządach .Dam naj ! Pomóżcie !

1

Odpowiedzi

2010-03-03T00:03:30+01:00
Droga Katarzyno!
Na początku chciałbym ci przedstawić błędy jak i plusy podczas sprawowania władzy.
Potwierdzenie sojuszu z Prusami co było swoistą kontynuacją zapoczątkowanej przez Piotra I polityki "systemu północnego". W ciągu swego długiego panowania uczyniłaś bardzo wiele, zarówno w dziedzinie stosunków zagranicznych, jak i wewnętrznych, dla wzmocnienia potęgi państwa,Niestety Rosja stała się monarchią szlachecką opartą na wyzysku mas chłopskich a twój dekret zabraniał wnoszenia skarg na panów,Początkowo chciałaś sama uzależnić Polskę, jednakże częste niepokoje wewnętrzne, zwłaszcza trwająca cztery lata konfederacja barska, przekonały cię że nie utrzymasz w ryzach podbitych Polaków.
Tak więc Ostatecznie Rosja, Prusy i Austria zawarły konwencję mającą na celu zabór znacznych części terytorium Rzeczypospolitej.

(myślę że w jakimś stopniu pomogłem)