1.Zastanow sie czy zmiany jakie zaszly w sposobie mowienia o milosci dotycza tylko zjawisk jezykowych.czy twoim zdaniem warto tesknic do wzorca milosci rycerskiej, sentymentalnej , romantycznej? czy warto tesknic do jezyka mmilosci romea i julii , mickiewicza i marylii?


za odp z internetu daje spam.
z gory dziekuje i pozdrawiam.
licze na szybkie i poprawne odpowiedzi.!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T09:44:45+01:00
Myślę, że zmiany w sposobie mówienia o miłości dotyczą nie tylko zjawisk językowych. Kiedyś miłość była pięknym, wyjątkowym uczuciem. Dziś moim zdaniem nadużywa podstawowego wyznania "kocham cię". Słowa, które powinny określać wyjątkowość naszego uczucia względem kogoś, wymawiane z drżącym głosem, pełne emocji, dziś jakby trochę wyblakły. Niestety miłość w naszych czasach, w czasach popkultury coraz częściej jest nieprawdziwa, wyblakła. Już niewiele osób jest gotowych na poświęcenie, na jakie odważyli się Romeo i Julia względem siebie... Romantyczność nie jest modna. Szczerość i prawda również. Wiem, że są ludzie, którzy potrafią przywrócić wiarę w prawdziwość miłości XXI wieku, jednak ja nie spotkałam ich wielu.

Jako niepoprawna romantyczka (romantyk?), jestem zdania, że warto nie tyle tęsknić do języka miłości Romea i Julii czy też Mickiewicza i Maryli. Warto żyć duchem tamtych czasów, być świadectwem, że i dzisiaj potrafimy kochać bez opamiętania. Że i dzisiaj miłość jest w stanie być sensem istnienia.