Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-05T09:45:49+01:00
Dynamicznie rozwijający się rynek turystyczny, oraz znacząca dynamika przewozów pasażerskich mają duże znaczenie w komunikacji lotniczej.
Z roku na rok coraz więcej osób korzysta i będzie korzystało z usług lotniczych, dlatego też trzeba rozwijać ten rodzaj transportu dla rozwoju rynku turystycznego.
Niestety LPL LOT musiał sprzedac Boeingi i w chwili obecnej nie tylko nie posiada juz najnowocześniejszej floty na świecia ale wręcz jest bliski bankructwa . Spółka niegdyś zatrudniała 4200 ludzi i operowała na 49 trasach w 31 krajach. Główną bazą linii był warszawski port lotniczy im. Fryderyka Chopina.
Przez komunikację regularną rozumie się kolejno następujące po sobie loty,
z których każdy ma następujące cechy:
· loty odbywają się w przestrzeni powietrznej między dwoma lub więcej
państwami,
· loty wykonywane są przez statki powietrzne dla przewozów pasażerów,
poczty i towarów za pobrane opłaty za przewóz , przy czym każdy z tych
lotów dostępny jest dla szerokiego ogółu,
· loty wykonywane są w celu utrzymania ruchu między dwoma lub większą
liczbą punktów, które pozostają te same dla całej serii tych lotów i odbywają
się zgodnie z opublikowanym rozkładem lotów lub z taką regularnością
i częstotliwością, że stanowią wyraźną systematyczną serię lotów,
Natomiast loty nie rozkładowe, to inaczej loty nieregularne. Według definicji ICAO do komunikacji nieregularnej zaliczamy loty wykonywane samolotami wynajętymi do celów handlowych, a także loty specjalne wykonywane w celach humanitarnych lub w nagłej potrzebie, loty propagandowe itp.
Wiele przedsiębiorstw lotniczych zajmujących się przewozami nieregularnymi obsługuje wiele tras turystycznych podając własny rozkład odlotów i przylotów.
Okazuje się, że większość przewoźników regularnych nie jest w stanie z rozmaitych powodów ściśle trzymać się rozkładów lotu.
1 5 1