Odpowiedzi

2009-10-20T15:52:57+02:00
Nowe wyznania, a katolicyzm różnią się wieloma szczegółami, jak np. nie ma kultu MB i świętych, świątynie nie są wypełnione tak wielkim przepychem.
10 2 10
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-20T15:55:32+02:00
Anglikizm nie uznaje papierza A Luteranizm nie kazał płacić za odpuszczanie grzechów Krytykował tez gromadzenie bogactw i zaniedbywanie spraw religijnych Kalwinizm kazał nie urzadzac zabaw i uważał za bogactwo ludzi jest ich własnością bo na nie zapracowali nie kazał też głośno mówic
17 3 17
  • add
  • Początkujący
2009-10-20T16:26:46+02:00
Wiele ludzi korzysta z usług osób wróżących i przepowiadających przyszłość. Wiele innych uczestniczy w seansach spirytystycznych. Wśród młodych nie brakuje tych, którzy należą do sekt satanistycznych; wielu poświęca się okultyzmowi. Tysiące osób robi na tym wszystkim niezły interes, żerując na ludzkiej naiwności. W tej sytuacji nasuwają się pytania, dlaczego tak trudno znaleźć egzorcystę? Dlaczego tak trudno spotkać kapłana, który byłby ekspertem albo przynajmniej uznawałby możliwość występowania chorób pochodzących od złego ducha?
Przykład i nauczanie Jezusa Chrystusa są bardzo wymowne, podobnie jasna jest tradycja Kościoła. Mimo to współcześni katolicy są niedoinformowani, nie wiedzą, jak rozpoznać osoby znajdujące się pod wpływem złego ducha, jak temu zapobiec i jak leczyć.
Egzorcyzmy są zarezerwowane dla biskupów i oddelegowanym przez nich kapłanów, podczas gdy wszyscy wierzący mogą stosować modlitwy o uwolnienie. Na czym polega różnica i jakie obowiązują normy? Czy dusza zmarłego może zamieszkiwać w ciele żyjącego? Jakie kwestie dotyczące tej dziedziny pozostają wciąż nierozwiązane?
W swej nowej książce ksiądz Amorth próbuje udzielić odpowiedzi na te pytania, ilustrując je licznymi przykładami ze swej działalności. Książka stanowi cenny i praktyczny podręcznik dla kapłanów i świeckich, ucząc, w jaki sposób można przyjść z pomocą osobom cierpiącym.
* * *
Ks. Gabriele Amorth urodził się w Modenie (Włochy) w 1925 roku. Jest doktorem prawa, kapłanem Towarzystwa Świętego Pawła, dziennikarzem znanym z licznych artykułów publikowanych na łamach tygodnika Famiglia Cristiana; zasłynął także jako redaktor naczelny miesięcznika Mądre di Dio, autor artykułów z dziedziny mariologii; napisał też wiele książek o tematyce maryjnej. Jest członkiem Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej, egzorcystą diecezji rzymskiej oraz przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.
11 2 11