Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-03T13:51:05+01:00
Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Swoją popularność zawdzięcza roli Hanki Mostowiak w kultowym polskim serialu "M jak Miłość". Zasłynęła swoim silnym, a przez niektórych określanym jako ostentacyjny, związkiem z kościołem i w ogóle przywiązaniem do wiary. Już od najmłodszych lat chodziła na pielgrzymki na Jasną Górę, już jako sławna aktorka była na audiencji u samego Jana Pawła II.
O zostaniu aktorką zadecydowała już w szkole podstawowej. PWST ukończyła w 19993 roku, planowała wówczas zostać przede wszystkim aktorką teatralną. Już na IV roku pojawiła się w Teatrze Telewizji oraz w kinie. Po szkole współpracowała z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Zagrała m.in w „Człowieku z La Manchy", „Poskromieniu złośnicy" oraz „Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich". Zaś na deskach Teatru Narodowego pojawiła się 2004 roku w potrójnej roli w spektaklu "Błądzenie" wg Witolda Gombrowicza, w reżyserii Jerzego Jarockiego. W kinie debiutowała w 1993 roku w filmie „Oczach niebieskich". Rok później zagrała w „Ptaszce" Krystyny Krupskiej-Wysockiej, a w 1995 roku mogliśmy ją zobaczyć w „Młodych wilkach" oraz „Grach ulicznych". Przełomową rolą okazał się występ w "Kilerze" (1997) gdzie zagrała dociekliwą dziennikarkę, a następnie dziewczynę tytułowego Kilera. wystąpiła wówczas u boku Cezarego Pazury. Zagrała także w drugiej części tej komedii w 1999 roku. W 2002 roku pojawiła się w roli samej siebie w "Superprodukcji". Dobrze sprawdziła się też w komediowej roli w filmie "Zróbmy sobie wnuka", zaś zupełnie inna postać, bo cyniczną i zimną, stworzyła w "Komorniku" w 2003 roku. Poza "M jak Miłość" mogliśmy zobaczyć ją w takich serialach jak: „Fitness Club", "Dom" oraz „Matki, żony i kochanki".
Od małego interesowała się projektowaniem. Obecnie sama czasami projektuje stroje w jakich się pojawi, uchodzi za ikone mode z bardzo dobrym wyczuciem trendów.W 1999 roku otrzymała nagrodę dla absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie.
2010-03-03T14:08:05+01:00
Małgorzata Dorota Kożuchowska . ur. 27 kwietnia 1971 we Wrocławiu – polska aktorka filmowa i teatralna.Małgorzata Kożuchowskaa
W 1994 r. została absolwentką warszawskiej PWST i od tego czasu występowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Zagrała m.in. w "Magii grzechu", "Jak wam się podoba", w "Operze żebraczej", w "Poskromieniu złośnicy", w spektaklu "Obsługiwałem angielskiego króla", w "Tonacji blue, czyli Blue Room" (2000), współpracując z wieloma wybitnymi reżyserami.
W r. 2000 wystąpiła w irlandzkim w spektaklu "It Come Up Sun" w reż. Paula Merciera.
Od 2005 r. jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zagrała w "Błądzeniu" (jeszcze gościnnie w 2004 r.) i "Kosmosie" (2005).Małgorzata Kożuchowska jest też aktorką telewizyjną. Wystąpiła w wielu spektaklach Teatru Telewizji, m.in. "Boso, ale w ostrogach" (1996), "Ciężkie czasy" (1997), "Zagłada ludu albo Moja wątroba jest bez sensu" (1998), "Mizerykordia" (2000) oraz "Złodziejki chleba".
Zagrała w kilku serialach, jednak kolejną falę popularności - tym razem znacznie trwalszej - zapewniła sobie jedną z głównych ról w M jaak miłosc , (gra Hanke mostowiak) . 30.08.2008 odbyl sie ślub kożuchowskiej z bartoszem wróblewskim , który pracuje w TVP .