1).przedctawiam babcię (jak ma na imie, gdzie i z kim mieszka, czym sie zajmuje),
2).opisuje wyglad zewnetrzny babci (jej slwetke, twarz, włosy, czoło, oczy, nos),
3).zapisuje informacje na temat tego, w co babcia ubiera sie najchetniej,
4).wymien cechy charakteru babci. uzywam przymiotników . uzasadnam podane cechy.
5).opisuje zainteresowania babci,
6). pisze, jak inni postrzegaja moja babcie ,
7). podsumowuje swoje rozwarzania.


ps. opis ma nie byc z internetu!!!!!!!!!!!!!!!!:) dziekuje z gory!!!!!!:-)

3

Odpowiedzi

2010-03-03T14:50:34+01:00
Moja babcia ma na imię Maria. Mieszka na wsi. Zajmuje się domowymi obowiązkami takimi jak: gotowanie, prasowanie, sprzątanie. Jest średniego wzrostu, dobrze zbudowana. Ma kolor twarzy jasny i brązowe włosy. Posiada niebieskie oczy. Bardzo często ubiera spódnice i marynarkę jak gdzieś wychodzi. Kocha kolor zielony dlatego tez często zakłada zieloną bufiastą koszulę. Moja babcia jest bardzo sympatyczna i miła. Zawsze gdy przyjeżdżam do niej jest wesoła ale także bardzo pracowita. Moja babunia lubi rozwiązywać krzyżówki oraz gotować różne potrawy. Sąsiedzi mojej babci mówią że to jest najlepsza sąsiadka jaką kiedykolwiek znali. Moja babcia jest bardzo wyjątkowa i bardzo ją kocham. Nigdy jej nie zostawię, bo jest najlepszą babcią na świecie.
4 4 4
2010-03-03T14:51:05+01:00
Moja babcia ma na imie(tutaj napisz imie swojej babci).
Mieszka w Bartoszycach i jest na emeryturze.
Ma smukłą sylwetkę,a jej twarz jest cała w zmarszczkach.
Babcia jest niebieskooką staruszką o włosach koloru siwego . Na jej twrzy widnieje śliczny uśmiech i nos na którym leża okulary koloru brązowego .
4 1 4
2010-03-03T17:39:34+01:00
Moja babcia ma naimię Jadwiga.Mieszka ona na wsi pod np. pod Krakowem.Mieszka z swoim mężem,czyli z moim dziadkiem.Jest już na emerytórze.Była nauczycielką.Moja babcia jest szczupłą kobietą,Która ma ciemne i krótkie włosy.Jest niska.Kolor jej oczu to brąz.Babcia ma mały i bardzo zgrabny nos.Moja babca bardzo lubi chodzić w kolorowych ciuchach,np.sukienki,spudniczki,bluzki.
Moją babcię charekteryzuje odwaga,samodzielność(gdy jej rodzice umarli musiała sobie radzić sama).Moja babciunia jaest bardzo miła i spokojna.Bardzo lubi gotować,jeździć na rowerze i chodzić na spacery.Babcia bardzo kocha geografie,dlatego właśnie tego uczyła w szkole a wcześniej zdawała na np.UJ.
Wszyscy przyjaciele,koledzy,sąsiedzi bardzo lubią moją babcie pnieważ jest ona bardzo miła i pomaga innym.
Bardzo kocham moją babcię i nigdy w życiu z nikim bym się nią nie zamieniła.
2 4 2