1. Wartość człowieka sprawdza się w trudnych sytuacjach. Jak rozumiesz to stwierdzenie ? ( na ok 9 -10 linijek w zeszycie)

2. Człowieka czasem spotykają różne niepowodzenia. Jak powinien się zachować w obliczu takich sytuacji ? Podaj pięć wskazówek w formie krótkiego poradnika. ( na ok 9 -10 linijek w zeszycie)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T21:39:18+01:00
1.Wartość człowieka sprawdza się w trudnych sytuacjach. Jak rozumiesz to stwierdzenie ? ( na ok 9 -10 linijek w zeszycie)

Trudne sytuacje często ukazują prawdziwą naturę człowieka. Nie darmo mówi się "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". W takich okolicznościach okazuje się, kto jest wrażliwy, zdolny do poświęceń, na kogo można liczyć. Nie każdy radzi sobie z problemami, często człowiek ulega pokusie, by zażegnać problemy w sposób niemoralny czy nieetyczny. Trudne sytuacje ukazują naszą wartość, czy jesteśmy uczciwi, szczerzy, prawdomówni, godni zaufania.

2. Człowieka czasem spotykają różne niepowodzenia. Jak powinien się zachować w obliczu takich sytuacji ?
Wzloty i upadki, sukcesy i porażki przeplatają się jak dziewczęcy warkocz. Staramy się, aby tych pierwszych było więcej, lecz zupełnie uniknąć tych drugich niestety się nie da. Warto nauczyć się radzić sobie z niepowodzeniami. Jak to zrobić?
- Grunt to pozytywne myślenie. Nie udało się? Trudno, następnym razem będzie lepiej.
- Może warto porozmawiać o tym z kimś bliskim, mamą lub przyjaciółką. Wtedy od razu porażka wydaje nam się mniejsza.
- Działanie terapeutyczne ma pamiętnik. Przelewając na papier swój zawód i złość czy żal, dajemy upust negatywnym emocjom.
- A może szybko wyznaczyć sobie nowy cel, który pochłonie nas bez reszty i nie pozwoli rozmyślać o niedawnym niepowodzeniu.
- Warto zastanowić się, czego nauczyło mnie to wydarzenie, wysnuć wnioski na przyszłość pamiętając, że "co nas nie zabije, to nas wzmocni."
4 3 4