Odpowiedzi

2010-03-03T15:23:10+01:00
Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłam w czasie zimowej wycieczki na Słowację. Była piękna pogoda. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce. Nie czuło się wiatru, przynajmniej w miejscu, gdzie stałam. Ale słyszałam odległe świsty i gwizdy, to wiatr hulał wśród szczytów górskich. Widziałam kłęby śniegu przewalające się między skałami. A więc spokój, jaki wokół mnie panował, był tylko pozorny. Tam wysoko wśród szczytów wiał ostry, przenikliwy wiatr, a tumany unoszonego przez niego śniegu zasłaniały widoczność. Cieszyłam się, że mogę z daleka podziwiać to piękne zjawisko, że nie muszę się zmagać z zimnem i śniegiem. Widok był naprawdę piękny i jestem pewna, że urzekający nawet dla tych, którzy już od lat wędrują po górach. Bo przecież właśnie dla takich widoków podejmuje się trud wspinaczki. Wszędzie było biało, ale biel zupełnie inaczej wyglądała na gałęziach wysokich majestatycznych świerków, a zupełnie inaczej na surowych, nagich szczytach gór. Miałam wrażenie, że miękkie czapy zwisające z ciemnozielonych gałęzi są wręcz ciepłe, przytulne. Tak jakby stanowiły ochronę dla drzew. Natomiast płaty śniegu leżące w załomach szarych skał były zimne, nieprzyjemne. Zupełnie jakby to były dwa rodzaje śniegu. Spojrzałam wyżej. Ponad górskimi szczytami było już tylko niebo. Nie było widać żadnej, nawet najmniejszej chmury, tylko ostry, chłodny błękit.
3 3 3
2010-03-03T15:23:54+01:00
Zimowy krajobraz

w trym krajobrazie często spotykamy wiele śniegu, brak liści na drzewach, oraz brak oznak zycia. ludzie siedza w ciepłych domach, zwierzeta chowają się lub zasypiają. kwiaty tracą kwity i zostają przysypane piękne kolory lata i wiosny. w zimowe wieczory wieja wiatry-silne wiatry.ogólnie atmoswera jest przytłaczająca i kazdy ma dość zimy i czeka na wiosnę i bociany.na niebie najczęściej nie ma chmór tylko jednakowe jednakowe monotonno siwe
4 2 4
2010-03-03T15:29:08+01:00
Wstaje kolejny dzień. Pierwszy zimowy poranek. Ludzie stąpają po bielutkim śniegu mimo,iż jest zimno. Płatki śniegu spadają powoli i lekko. Mimo,że panuje ponury i zimowy nastrój ludzie uśmiechają się i podziwiają śnieg. Dzieci są wesołe. Z radością lepią bałwana, bawią się śniegiem, zjeżdżają z górek na sankach i nie tylko. Wszędzie śnieg, biało wszędzie z czasem kiedyś go ubędzie,ale jeszcze zdążymy się śniegiem nacieszyć. :)
2 5 2