Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T15:42:50+01:00
VI
Weronika kocha, nie mogła więc nie widzieć cierpienia. Za nią i za nas modlił się Jezus, aby miłość prawdziwa była w nas. Żebyś się nie zaraził złem, bo ono coraz bardziej się panoszy, otacza cię i osacza. Coraz bardziej bezczelne, aroganckie, pewne siebie – bezkarni aferzyści, oszuści, cwaniacy, złodzieje, mordercy.
Jezu, naucz nas prawdziwej miłości

XIV
Trzeba wciąż umierać i wciąż zmartwychwstawać. Trzeba, żeby w tobie wciąż umierało zło, a zmartwychwstawało dobro, choć tyle razy pokonane, zdeptane, zabite. Żeby umierało wszystko, co w tobie podłe, małe, głupie, a wstawało to, co proste, czyste, święte. Żebyś się wstydził swojego prostactwa, tchórzostwa, głupoty i zatęsknił za tym, co zachwyca, co jest piękne i co jest prawdziwą mądrością.
Panie, pozwól nam się Tobą zachwycić i Ciebie naprawdę pokochać!edit:ja przynajmniej nie biorę od osoby z góry xd^^


:)
2010-03-03T18:11:14+01:00
Stacja VI Weronika ociera twarz Jezusa
Jaka odważna była Weronika! Mimo wyśmiewającego Cię tłumu i uzbrojonych żołnierzy zdobyła się na odwagę i otarła Twoją twarz,a by cho trochę ulżyć w twoim cierpieniu. Ile razy ja przechodzę obok ludzi pogardzanych i wyśmiewanych, nie mając odwagi podejść do nich i wyciągnąć pomocną dłoń.
Boże, daj mi odwagę, abym nie był obojętny wobec cierpienia innych.

Stacja XIV Jezus złożony do grobu
Panie, twoje ciało złożyli do grobu. Leżysz bez życia, otoczony lamentującymi bliskimi. Ile jest ludzi, którzy tracą ukochanych ludzi? Nie możemy sobie nawet wyobrazić ogromu ich rozpaczy.
Boże, umocnij cierpiących, aby przetrwali tak ciężki dla nich moment.

4 4 4