Odpowiedzi

2010-03-03T16:00:53+01:00
Witaj ANiu,

Na początku mojego listu chciałabym Cię zerdecznie pozdrowić a zarazem przeprościć że tak długo nie odpisywałam na Twój list. Miałam duzo nauki do egzaminu maturalnego. Naszczęście już jest po wszystkim i zdałam z czego jestem bardzo zadowolona.
Miło mi słyszeć że u Ciebie wszystko w porządku. No a u mnie to przeprowadziłam się z moim chłopakiem do osobnego mieszkania.
Na razie urządziliśmy jako tako jeden pokój, reszta musi trochę poczekać. Rysujemy wciąż nowe projekty umeblowania, ale musimy też liczyć się z rzeczywistością, to znaczy z naszymi możliwościami finansowymi. W każdym razie obiecujemy sobie, że do jesieni wszystko będzie zapięte na ostatni guzik i wtedy koniecznie musisz przyjechać i zobaczyć, co zdziałaliśmy.
Musze już kończyć mój list. Mam nadzieję że szybko się do mnie odezwiesz. Pozdrów swoją rodzinę chłopaka.

pozdrawiam
XYZ
41 2 41
2010-03-03T16:04:18+01:00
Kraków 22.10.2010r.

Droga Dominiko!

Piszę do Ciebie, gdyż pragnę podzielić się z Tobą przeżyciami, jakie towarzyszyły mi podczas moich górskich eskapad. Właśnie zakończyłem wędrówkę po Sudetach i chcę Ci o niej opowiedzieć.

Trasę zacząłem od Jeleniej Góry - pięknego, starego miasta, z wieloma niezwykłymi zabytkami. Zespół Siedmiu Domów czyli zrekonstruowanych kamieniczek kupieckich przylegających do renesansowego ratusza, zapiera dech w piersiach. Pochodzący z 2 poł. XIV wieku kościół parafialny jest zabytkiem w skali kraju. Stare miasto zachowało trzynastowieczny układ, ale zabudowę ma barokową. Charakterystyczne podcienia kamieniczek tworzą niepowtarzalny, romantyczny nastrój.

Następnym etapem mojej wędrówki był wąwóz zwany Uroczysko. W to miejsce muszę Cię koniecznie zabrać, bo jego urok trudno oddać słowami. Wyobraź sobie wąski przesmyk między piętrzącymi się do wysokości pięćdziesięciu metrów skałami. Wąwóz porośnięty jest gęstym lasem mieszanym, jego dnem płynie potok tworzący w pewnym miejscu niewielki wodospad. Słońce odbija się w wodzie, lśni na liściach, tworzy świetliste plamy wśród skał...

Sudety są bardzo atrakcyjne, choć mało znane. Wędrując górskimi szlakami podziwiałem piękne, rozległe widoki. Dobrze rozwinięta sieć schronisk pozwalała nie troszczyć się o jedzenie i nocleg. Ludzie byli bardzo mili i chętnie służyli pomocą.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł zabrać Cię na wędrówkę i pokazać Ci wszystkie miejsca, w których się zakochałem.
43 1 43