Odpowiedzi

2010-03-03T15:57:48+01:00
Odpowiedź na zadane w temacie pytanie nie jest prosta. Dla każdego człowieka forma działalności ludzkiej przynosząca mu radość i satysfakcję będzie czym innym. Ja chciałabym postawić hipotezę, że taką formą będzie działalność charytatywna, jak np. wolontariat.
Warto zauważyć, że nic nie daje takiej radości jak bezinteresowna pomoc, która dla kogoś będzie bezcenna, a nam przyniesie dużo radości. Przeciwnicy działalności charytatywnych wysuwają swoje kontrarrgumenty, ale nie przemawia do mnie, że wolontariat to strata czasu, nie przynoszący żadnych zysków, a pochłaniający bez reszty wolne chwile. Wbrew temu, moje spojrzenie na to jest inne. Sądzę, że chwila, w której dzięki tobie na twarzy jakiejś osoby zakwitł uśmiech, jest jedną z najwspanialszych chwil w życiu. Trzeba także pamiętać, że człowiek robiący coś dla drugiej osoby bezinteresownie, jest szczęśliwszy i sam częściej się uśmiecha. Warto też zwrócić uwagę na to, że jeśli my będziemy w potrzebie też będziemy chcieli, aby ktoś nam pomógł. Jeżeli jednak sami teraz będziemy nieczuli, czy będziemy mogli na to liczyć? Działalność charytatywna daje dużo satysfakcji. To przecież niesamowite, jeśli widzi się, że właśnie dzięki tobie na świecie przybyło trochę dobra. Wolontariat potrafi też zadowolic, bo jeśli nie mamy żadnych zajęć i po pracy czy szkole, mamy marnotrawić czas, lepiej przecież zrobić coś pożytecznego.
Niech moje argumenty wesprze swym cytatem Jose Saramego, który powiedział "Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł, i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie". Czy wiedząc, że jestem właśnie takim człowiekiem któryś człowiek nie poczułby satysfakcji i zadowolenia?
Na zakończenie, wracając do pytania postawionego w temacie i mojej hipotezy, pragnę stwierdzić, że działalność charytatywna i wolontariat to z pewnością forma ludzkiej działalności, która daje szczęście. Powyższe argumenty dają ku temu solidne podstawy.

Pozdrawiam! Mam nadzieję ze pomogłam :)