Odpowiedzi

2009-10-20T16:37:55+02:00
W mojej biblioteczce domowej jest bardzo wiele książek, przedstawię jedną z nich, która najbardziej wzruszyła mnie swoją fabułą i utknęła mi w sercu, a mianowicie ,,Slumdog. Milioner z ulicy”(tekst oparty na wydaniu ,,Kto wygra miliard”) , autorstwa hinduskiego pisarza i dyplomaty Vikasa Swarup’a . Została ona wydana w 2006 roku i natychmiast stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na 35 języków. Rok później został wyprodukowany film oparty na podstawie tej książki i on również zgromadził mnóstwo zwolenników na całym świecie.
Swarup przedstawił w swoim melodramacie dotkliwy i przykry obraz współczesnych Indii oraz historię osieroconego chłopca, pochodzącego z biedniej dzielnicy. Bohater ten musiał co dzień walczyć o przeżycie, zmagać się z różnymi przeciwnościami losu. Urzeka on mnie tym, że pomimo, trudnych i przymusowych wyborów stawianych mu przez życie, on nie odpuszcza, goni za swoimi marzeniami.
Uważam, że autor miał fantastyczną, nowatorską ideę na napisanie tej o to książki, nie spotkałam się bowiem z lekturą o podobnej tematyce, która by wciągnęła tak czytelnika. Dodatkowo każdy rozdział to inna historia z życia opowiadana przez głównego bohatera, czytałam ją z zapartym tchem, nie mogąc doczekać się co dalej będzie się działo. Polecam ją wszystkim, z racji tej, że książka jest warta przeczytania i nasuwa wiele wniosków.