Odpowiedzi

2010-03-03T16:45:42+01:00
Uważam, że ważniejsze są wartości duchowe. Mimo to, że pieniądze odgrywają dużą rolę w naszym żeyciu wartości duchowe są o wile ważniejsze. Musimy wiedzieć, co w życiu jest ważne a co nie. Pieniądze nie dadzą nam poczucia spełnienia nie możemy za pieniądze być ludźmi bogatymi duchowo. Gdy od małego wpajano nam jakieś wartości, to było najważniejsze. Musimy odróżniać dobro od zła. Musimy wiedzieć co tak naprawdę daje nam szczęście i poczucie spełnienia. Uważam, że materializm nie jest dobrą cechą. Materialistów obchodzi tylko stan ich konta i nic więcej. Ludzie bogaci duchowo mają coś więcej niż tylko pieniądze. Wiem, że bogaci duchowo są o wiele szczęśliwsi od tych, którzy są materialistami.
1 5 1
2010-03-03T16:46:57+01:00
Moim zdaniem ważniejsze są wartości duchowe,ponieważ materializm nie jest dobrą rzeczą.Liczy sie to co mamy w środku,a nie pieniądze.wiadomo że pieniadze tez sa wazne ale nie az tak jak dobre serce.nie zyskaz nimi zaufania ludzi czy dobrej opini,a dobrym sercem i postepowaniem godnym naśladowania owszem.dużo ludzi sadzi ze jak maja duzo pieniedza to moga wszystko,niestety w tych czasach głowna role z zyciu odgrywaja pieniadze,lecz mam nadzieje ze to sie zmieni,ze ludzie znowu zaczna zwracac uwage na ludzi z dobrym sercem a nie z dużą ilościa pienieczy.
1 5 1
2010-03-03T16:51:18+01:00
Wielu ludzi staje przez wyborem, gdzie musi dowieść, co jest dla nich najważniejsze. Ja uważam, że ważniejsze są wartości duchowe. Sa one częścia człowieka, będą z nami zawsze. Będziemy odczuwać ich potrzeby, spełniać je oraz odczuwać satysfakcję z ich wypełnienia. Natomiast wartości materialne przemijają: raz możemy zadowolić się stałymi dopchodami lub prowizjami, innym razem nie możemy sobie na wsyztsko pozwolić. Są to więc wartości, które nie budują naszego charakteru, nie uwrażliwiają nas i nie powodują, że chcemy sie dalej rozwijać chociażby zawodowo. Jeżeli człowiek zastanowi się głębiej, potrafi zauważyc, że wyznając wartości duchowe i oceniając je, jako korzystne jest spełniony oraz odczuwa pewnego rodzaju komfort psychiczny. Pieniądze rzeczywiścei sa niezbędne, ale po to by przeżyć. Teraźniejsze rozwiązania zmuszają nas do posiadania poieniędzy, ze względu na wyżywienie czy ubranie. Jednak nic nie powinno być wyznacznikiem odnośnie celów życia każdego człoweika.

Mam nadzieję, że pomogłamm, ;>
1 5 1