Jak należy postapić jesli jest sie swiadkiem agresji w szkole ??
Napisz przemówienie na ten temat . W swoim wystapieniu możesz wykożystac zaproponowane zwroty i wyrarzenia:
zwykłe tchorzostwo , kończyć sie nieszczęściem , chowac glowę w piasek , przechodzic obojetnie wobec zła, niereagowanie na zlo, poczucie bezpieczenstwa, akceptowanie zła

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T17:15:48+01:00
Prawie polowa z nas nie wiem jak należy postąpić jeśli jest się świadkiem agresji w szkole.Agresja rodzi agresje. Powinniśmy pokazać,że umiemy powiedzieć 'nie'. Nikt z nas nie jest zabawka innych. Każdy ma uczucia,czuje ból i cierpienie.Oprawco postaw się na miejscu osoby, która własnie ranisz, może pomoże ci to zrozumieć,ze każdy ma prawo do życia nawet gdy nie jest najpiękniejszy i najmądrzejszy.W szkole powinniśmy czuć się bezpiecznie i nie być poniżani.A ty patrząc na to spokojnie jesteś tchórzem,chowającym głowę w piasek.Nie możemy przechodzić obojętnie obok zła,akceptować je i nie reagować kiedy komuś dzieje się krzywda.Kiedyś role się odwrócą i ty będziesz hańbiony i potrzebujący pomocy. Ale poco ja mam Ci pomagać skoro ty mi nie pomogłaś/eś.
Nie bójmy się mówić o agresji. Czym szybciej zwalczymy nasz świat będzie kolorowy, miły i ciepły. A spróbuj odpowiedzieć w myślach na moje pytanie. Czy może ty nie jesteś również agresorem.Zniweczymy ja razem. Jeśli macie pomysły jak przeciw stawić się agresji napisz na kartce swój pomysł i wrzuć do skrzynki koło pokoju nauczycielskiego. Nie zapomnij się podpisać najlepsze pomysły wygrają nagrodę. Dziękuję... Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
1 5 1