Uzasadnij że wokół nas żyje wielu takich Oczumiełowów jak bohater "Kameleona".(rozprawka najlepiej) Mozecie kopiować z innych stron np sciagi czy bryka ale ułózcie to w calość zeby tylko do przepisania było !! bardzo pilne daje dużo pkt.Jak by jakies byly pytania to piszcie :d

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T12:15:08+01:00
Kameleon to stworzenie wyjątkowe w świecie zwierząt – chroni się przed niebezpieczeństwem za pomocą mistrzowskich umiejętności upodobnienia się do otoczenia. W opowiadaniu Czechowa cechy kameleona ma bohater – rewirowy Oczumiełow, który w zależności od sytuacji i tego, z kim ma do czynienia, potrafi zamieniać swoje poglądy, postawę, decyzje. Akcja opowiadania rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku, w czasach współczesnych autorowi. Miejscem akcji jest prowincjonalne miasteczko rosyjskie, a konkretnie zatłoczony plac targowy. Główny bohater, Oczumiełow – rewirowy to człowiek zmieniający swoje poglądy w zależności od sytuacji. Rozpatruje sprawę pogryzienia złotnika Chriukina przez psa. Kiedy świadkowie zajścia twierdzą, że pies jest zwyczajnym kundlem-przybłędą, Oczumiełow jest gotów go uśpić, a właściciela skazać na zapłacenie wysokiej grzywny. Kiedy ktoś stwierdza, że pies może należeć do brata generała, rewirowy natychmiast bagatelizuje całe zajście i gani Chriukina za wszczęcie niepotrzebnej awantury.
W dzisiejszych czasach ,wokól nas żyje wielu takich Oczumiełowów.Ludzie boją się o swoją pozycję zawodową i społeczną .Chcą być postrzegani przez otoczenie jako ludzie nieskazitelni,umiejący zachować się w każdej sytuacji.Jest to trochę egoistyczne zachowanie ale niekiedy konieczne aby nie stracić swego stanowiska.Trzeba się umiejętnie dostosować do otaczającego nas świata.Niektórzy ludzie niestety przez swoją postawę "kameleona" krzywdzą innych ,ponieważ są niesprawiedliwi w osądach,chcąc się np.przypodobać przełożonemu.W życiu młodzieży też mamy wielu Oczumiełowów.Taka osoba zachowuje się tak,jakby nie miała swojego zdania.Chce się dopasować do grupy z którą przebywa.Boi się ,że nie będzie akceptowana wśród rówieśników i dlatego zmienia swoje zdanie i poglądy aby się dopasować.
Wśród nas zawsze byli ,są i będą ludzie którzy jak kameleon będą się dopasowywać do otoczenia dla swoich korzyści majątkowych,społecznych lub też ze strachu.
8 3 8
2010-03-04T16:14:25+01:00

Według mnie we współczesnym świecie bardzo łatwo można spotkać ludzi, którzy są tak zwanymi "kameleonami". Moim zdaniem kameleon to osoba, która potrafi zmieniać zdanie z godziny na godzinę, w ciągu paru dni, może całkowicie zmienić poglądy na świat, w zależności od zapotrzebowania społeczności. Kameleony w złym tego słowa znaczeniu to osoby podszywające się pod różne osobowości, dla własnych korzyści.
Za przykład posłuży mi świat polskiej polityki, w którym codziennie możemy zaobserwować takie zachowania. Świadczą o nich doniesienia prasowe, które informują, że polityk, który rano był w partii skrajnie konserwatywnej, wieczorem przechodzi do partii liberalnej. W Polsce politycy są postrzegani jako osoby łatwo zmieniające poglądy i porównane do kameleonów często zmieniających kolory.
Kolejnym aspektem sprawy jest odmienne działanie w różnych sytuacjach. Dzisiejsza młodzież boi się odrzucenia przez otoczenie, wiec zachowuje się tak, aby dopasować się do wybranej subkultury. Często udają kogoś, kim naprawdę nie są, aby zyskać poparcie, akceptację.
Następny dowód to świat rozrywki. Ludzie dla zrobienia kariery i zarobienia pieniędzy, są gotowi zrobić wszystko. Chcą pokazać się jako osoby interesujące, mądre i modnie ubrane, aby zyskać publiczność, popularność czy dobra materialne. Ogolnie ludzie mowia, ze denerwuja ich takie osoby, ktore zmieniaja sie z chwili na chwile. Pamietac jednak trzeba, ze kazdny z nas ma cos z takiej osoby. Kazdy czlowiek ma swoj rozum i wolna wole. Do wyboru ma bycie oszustem, czyli kameleonem, albo pozostac soba i wtedy nasze cechy charakteru nie ulegna zmianie.
Sądzę, że udowodniłam, iż ludzie kameleony towarzyszą nam w życiu codziennym i każdy z nas może ich spotkać nie zależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Powodzenia. Pozdrawiam :)
10 4 10