Książka:SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY !
Wybiorę 1 z zagadek którą rozwiązał Adaś, opowiem o niej na min. 0,5 str, max. na 1,5, można nadać tytuł swojemu opowiadaniu.
Zagadki do rozwiązania:
-Burski i drogocenne pióro
-Odkrycie drzwi
-Odnalezienie skarbu oficera
-Pomyłka profesora Gąsowskiego
-Fałszywy skarb
-Odnalezienie opowieści ks. Koszyczka
-Tłumaczenie listu
-Zagadka szkolnej spółdzielni

2

Odpowiedzi

2010-03-06T11:09:27+01:00
Był zwykły dzień w szkole. Adam jak zwykle wszędzie się gdzieś rozglądał.Nagle cała klasa usłyszała klótnię dwóch chłopców. Kłócili się oto kto ukradł pióro ............(tytaj napisz jego imię bo nie pamiętam).Główny bohater natychmiast podszedł i zpróbował roztrzygnąć spór. Wiedział że "oskarżony" nie ukradł pióra.Zaczął się rozglądać i nagle zauważył że Staszek burski pisze ładnie , a wcześniej pisał jak lekarz.POszedł z nim do domu i okazało się że to on ukradł pióro.Wszystko się wyjaśniło a Adam obiecał że nikomu nie powie.
  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T14:00:35+01:00
Dokładność w 100%

Adaś miał w sobie to coś czego inni nie mają. Umiał rozwiązywać zagadki. A gdy w szkolnej społdzielni brakowało pieniedzy od razu poproszono go o pomoc. Nikt nie mogł się doliczyć , gdzie i kto zrobił błąd. Zostal oskarzony o kradzież chłopiec ale nie przyznawał sie do winy. Adaś bardzo chciał pomoc kolegom . Dokładnie oglądał każdą cyfre . Skrobał, czytał , oglądał pod lupą. Po wielu wzmaganiech odnalazł bład. Okazało sie ze mała nitka przyklaiła sie i "udawała" jedynke. Jego dokładnosć , precyzja i zaangażowanie zostało docenione nie tylko przez kolegów ale także przez nauczycieli.