Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-03-20T14:58:23+01:00
"Stary- niepotrzebny"

"Starość nie radość."

Starość. Zdefiniujmy to słowo. Jest to podeszły wiek. Rzecz albo osoba, która liczy sobie wiele lat, ma duży bagaż doświadczeń, przeżyć, wspomnień. A dlaczego to powoduje, że człowiek staje się niepotrzebny?
Na początek weźmy sprawę pieniędzy. Stary człowiek jest na emeryturze albo rencie. A emerytury i renty opłaca państwo. Jakby nie było starych ludzi, pieniądze z emerytur i rent możnaby przeznaczyć na coś innego.
Skoro już jesteśmy przy emeryturach i rentach, to powiedzmy o niezdolności tych ludzi do pracy. Starsze osoby nie nadają się już do pracy fizycznej jak i intelektualnej. Ich ciało i umysł nie są już w pełni sprawne. Często mają problemy z pamięcią, ze wzrokiem, ze słuchem. Szybko się męczą, więc nie są tak wydajni. Także i w pracy nie mamy z nich wiele porzytku.
Osoby w podeszłym wieku są też problemem. Ich ciało nie jest już w pelni sprawne, mózg też. Zapadają na przewległe choroby. Ich sprawnośc coraz bardziej się pogarsza. Przez co potrzebują opieki, a skoro potrzebują opieki to musża się nimi zająć albo bliscy albo specjalne zakłady to tego stworzone. Żeby taki ośrodek wybudować, trzeba mieć pieniądze. A i jak już się oddaje swoją babcię, czy dziadka do takiego zakładu i tak trzeba za to płacić.
Także więc starsi ludzie stają się niepotrzebni, ponieważ nie ma z nich żadnego porzytku, a tylko wykłada się na nich pieniądze.