Odpowiedzi

2010-03-04T15:43:53+01:00
Ekonomia jest nauką, która bardzo się w życiu każdemu z nas przydaje, nawet kiedy nie mamy o tym pojęcia. Jednak bardzo często pojawiają się także problemy ekonomiczne. Kiedy ktoś na przykład nie potrafi rozliczyć swojego PITu i zrobi to źle, to nie ma wyjścia, musi spróbować jeszcze raz, ponieważ konieczne jest rozliczenie się z podatku. Jeśli ktoś nie wie w co zainwestować swoje pieniądze i zrobi to źle to także straci. Jeśli ktoś wpłacił swój kapitał na niewłaściwie konto i nie zarobił tyle ile by chciał, to także jest to dla niego bardzo wielka stara. Mamy więc często don czynienia ze sporymi problemami, czy też dylematami ekonomicznymi. Jeśli naprawdę nie wiemy co zrobić, tom zawsze można się do kogoś, kto się na tym zna, udać z prośbą o pomoc. Takie podejście na pewno okaże się dla nas dobre, jako że czasami lepiej zapłacić komuś, kto nam pomoże wybrać dobry fundusz inwestycyjny, albo wykona raportowanie, czy też poprawni rozliczyć PIT, niż robić to samemu i stracić pieniądze oraz czas, nie mówiąc już o nerwach jakie trzeba było poświęcić na załatwianie takich spraw. Ekonomia jest trudną nauką i nic dziwnego, że pojawiają się z nią problemy.

Wiesz z tego sobie ułóż scenki bo ja dokąłdnie nie wiem o co ci chodzi co chcesz mieć zawarte w tych scenkach i czy one muszą być długie i ile ich musi być.

Mam nadzieję ze pomogłam:)
2010-03-04T21:40:14+01:00
Hmm... możesz przedstawić scenkę w której opiszesz dziure w budzecie panstwa jako dziure w kieszeni,albo dziurawy portfel
- kryzys w gospodarce jako depresje, euforie ito
-problem bezrobocia, np tych "miłych panów" ktorzy od rana okupują sklepu i spożywają tanie wina w ich okolicy