W podanym dialogu podkreśl przyimki.Czy bez nich można by było wyjaśnic, jak dokść do celu?Ułuż i zapisz podobną rozmowę,wykorzystując inne przyimki.

-Przepraszam, czy moze mi pani powiedziec, jak dojsc do najbliszej stacji metra?
-Musisz przejść przez ulicę,a potem za szkołą skrecisz w lewo.Nastepnie pojdziesz miedzy blokami i za placem zabaw zobaczysz oznakowanie wejscie do metra. Trafisz?
-Na pewno. Dziękuje bardzo.

(................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................)

prosze pomozcie mi ja nie wiem jak to zrobic!
5 klasa jutro pojde w swiat.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T17:59:23+01:00
-Przepraszam, czy moze mi pani powiedziec, jak dojsc DO najbliszej stacji metra?
-Musisz przejść PRZEZ ulicę,a potem ZA szkołą skrecisz W lewo.Nastepnie pojdziesz miedzy blokami i ZA placem zabaw zobaczysz oznakowanie wejscie DO metra. Trafisz?
-Na pewno. Dziękuje bardzo.

-Przepraszam, może mi pani powiedzieć jak dojść na przystanek autobusowy?
- Musisz dojśc do najbliższego skrzyżowania, skręcić w prawo. Po drodze miniesz cukiernie i za nią jest przystnek autobusowy. Trafisz?
- Tak, dziękuje.

Przyimki to wyrażenia takie jak: w, nad, pod, na, przy, za, po, pod, od itp.
47 3 47