Książka:SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY !
Wybiorę 1 z zagadek którą rozwiązał Adaś, opowiem o niej na min. 0,5 str, max. na 1,5, można nadać tytuł swojemu opowiadaniu.
Zagadki do rozwiązania:
-Burski i drogocenne pióro
-Odkrycie drzwi
-Odnalezienie skarbu oficera
-Pomyłka profesora Gąsowskiego
-Fałszywy skarb
-Odnalezienie opowieści ks. Koszyczka
-Tłumaczenie listu
-Zagadka szkolnej spółdzielni

3

Odpowiedzi

2010-03-06T11:08:47+01:00
BYł zwykły dzień w szkole. Adam jak zwykle wszędzie się gdzieś rozglądał.Nagle cała klasa usłyszała klótnię dwóch chłopców. Kłócili się oto kto ukradł pióro ............(tytaj napisz jego imię bo nie pamiętam).Główny bohater natychmiast podszedł i zpróbował roztrzygnąć spór. Wiedział że "oskarżony" nie ukradł pióra.Zaczął się rozglądać i nagle zauważył że Staszek burski pisze ładnie , a wcześniej pisał jak lekarz.POszedł z nim do domu i okazało się że to on ukradł pióro.Wszystko się wyjaśniło a Adam obiecał że nikomu nie powie.
9 3 9
2010-03-06T17:12:16+01:00
Zagadka szkolnej współdzieleni

W szkole byłą prowadzona spółdzielnia. Pewnego dnia w rachunkach coś się nie zgadzało. Brakowało 100 złotych. Załamani chłopcy przyszli oczywiście z tą sprawą do Adasia Cisowskiego. Ten siedział nad zagadką całą noc, ale wreszcie znalazł rozwiązanie. Okazało się, że pisało 00, ale przy tym była nitka i wychodziło 100zł. Tak ,więc zakończyła się zagadka ze spółdzielnią.

Fałszywy skarb

Adaś wiedział, że złodzieje go śledzą, toteż postanowił ich oszukać. Późną nocą zakopał skrzynkę z żelastwem. Na następny dzień wszyscy z rodziny Gąsowskich poszli szukać skarbu. Gdy już się dokopali złodzieje wzięli im skrzynkę. Adaś był spokojny. Na następny dzień powiedział wszystkim , że dlatego opryszkom pozwolił wziąć skarb, gdyż był fałszywy.

Odnalezienie skarbu oficera

Adaś wiedział, że złodzieje go śledzą, toteż postanowił ich oszukać. Późną nocą zakopał skrzynkę z żelastwem. Na następny dzień wszyscy z rodziny Gąsowskich poszli szukać skarbu. Gdy już się dokopali złodzieje wzięli im skrzynkę. Adaś był spokojny. Na następny dzień powiedział wszystkim , że dlatego opryszkom pozwolił wziąć skarb, gdyż był fałszywy. Przy kolacji myślał nad tym, co może znaczyć nie chce z płaskiego jeść talerza. Kto to taki? Wreszcie wpadł, że to bocian. Uznał, że skarb jest gdzieś koło bocianiego gniazda, ale oficer nie mógł wyjść tak wysoko bo był wykończony, więc skarb musiał być na dole. U podnóża drzewa była dziura. W niej znaleziono rubiny i diamenty.

Mam nadzieję, że pomogłam napisałam tyle ile pamiętałam.
10 4 10
2010-03-06T17:13:58+01:00
*Był dzień jak co dzień. Adaś na przerwie chodził po korytarzu głęboko nad czymś rozmyślając.
*Z zadumania wyrwała go słyszana na całym piętrze kłótnia dwóch chłopców. Gdy do nich podszedł, okazało się, że spór dotyczył ukradzionego pióra. Adam był pewny, że osoba o to osądzona nie zwędziła pióra, tak więc udał się z IMIĘ Burskim do jego domu, ponieważ dziwnym mu się wydało, że z dnia na dzień chłopiec zaczął bardzo ładnie pisać, a przed tym jego pismo przypominało drapanie kury.
*Przypuszczenia Adasia Cisowskiego okazały się trafne, jednak obiecał, że nikomu o tym nie powie oraz odda pióro anonimowo.
11 4 11