Opiszę 3 różne gatunki zwierząt (gatunki,występowanie) pod kątem ich przystosowania do zycia. Napiszę, w jakiej formacji roślinnej występują i w jakim klimacie.

Tylko nie niedzwiedz polarny,zolw blotny,wielbłąd,gepard, kameleon.

3

Odpowiedzi

2010-03-05T15:50:24+01:00
Wąż Koralowy - gatunek jadowitego węża , występujący we wschodniej części Brazylii. Osiąga 50 cm długości. Głowa krótka , zaokrąglona, słabo wyodrębniona. Ciało cienkie , w przekroju okrągła. Ogon krótki. Glow aczarno z bialym pasem za oczami Ciało jaskrawo czerwone z 16-19 czarnymi obrączkami, obwiedzionymi wąskim białym paskiem. Zamieszkuje lasy tropikalne. Aktywny w nocy. Żywi się bezkręgowcami, jaszczurkami, rzadziej noworodkami gryzoni i pisklętami malych ptaków. Jajorodne. Nieagresywny, ale bardzo jadowity gatunek. jego jad jest niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka.


Żmija zygzakowata - Lubi kąpiele słoneczne. Wzmożoną aktywność wykazuje przed zmierzchem i w nocy. Porusza się wolno i pełza tylko po powierzchni ziemi (nie wispina się). Ma zęby jadowe wypełnione jadem. Zamieszkuje brzegi lasów i łąki. Ma charakterystyczną zygzakowatą wstęgę rozciągającą się wzdłuż grzbietu.
2010-03-05T16:03:55+01:00
Mamut-duzy, kopalny ssak z rzedow trabowcow, pokryty gesta i dluga sierscia (wlosy osciste , do 50 cm dlugosci) , o charekterystycznych dlugich spiralnie skreconych siekaczach (do 4 m), roslinozerny stada zamieszkiwaly otwarte przestrzenie (tundre) srodkowej i polnocnej Europy , polnocnej Azji i polnocnej Ameryki ,żyl w epoce lodowcowej , wymarl pod koniec plejstocenu(ok 10000 lat temu)

tchurz stepowy - wystepuje na terenie polski. w siedemdziesiatych latach obserwowano o w miejscowosci zakrecie kolo chelma .dlugosc ciala do 50 cm podobny do pospolitego tchurza lecz o ubarwieniu znacznie jasniejszym i z ciemnymi plamami na stronie brzusznejw okolicy konczyn zakonczenie ogona ma czarne pysk bialy zasiedla stepy , laki i zarosla w zimie prowadza dalekie wedrowki nawet do 18 km

kobuz - wystepuje w Polse ale jest nie licznym gatunkiem , zimuje w Afryce, dlugosc ciala 34cm , podobny do sokola, lecz znacznie mnijszy a ogon ma krutszy i szerszy , podbrzusze ma rude , zajmuje gniazdo wroby lub gawrona polozone na wysokim dzewie na skraju lasu , znakomicie lata , na otwartej przestrzeni potrafi schwytac nawet jaskolki i jerzyki.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T16:09:26+01:00
Gatunek:Rekin młot
Rodzina:Młotowate
Rząd:Rekinokształtne
Gromada:Ryby chrzęstne
Podtyp:Kręgowce
Występowanie:Zamieszkuje ciepłe i gorące strefy oceanów Atlantyckiego, Spokojnego, Indyjskiego.Zamieszkuje wszystkie cieple i umiarkowane morza. Najczesciej mozna go spotkac do glebokosci 20 m. W polnocnym Atlantyku wystepuje od Portugalii po Senmegal. Bywa tez spotykany w kanale La Manche, u brzegów Walii Szkocji oraz w wodach przybznych zachodniej Australii, wschodniej Azji, Kaliforni i po obu stronach Ameryki Poluydniowej.


Gatunek:Kumak Górski
Rząd:Płazy bezogonowe
Gromada:płazy
Podtyp:Kręgowce
Występowanie:Europa
Rodzina:Ropuszkowate


Ich zycie jest scisle związane z wodą.na swoje siedlisko wybierają male plytkie dobrze naslonecznione akweny, polozone na niezagospodarowanych terenach ich domem mogą bys kaluze w koleinach lesnych drog, na gorskich lakachdo wysokości 1900 m npm bądz wiejskie stawy i zbiorniki w dawnych zwirowniach. Zwierzęta te chętnie wedrują i zakladają nowe akweny.

Gatunek: Achatina
Rząd:Ślimaki trzonkooczne
Gromada: Slimaki
Typ: Mięczaki
Występowanie:Hawaje, Seszele, Filipiny, Tajlandię i Połudnową Azję.


Zamieszkuje tereny strefy tropikalnej.Jego ulubionym siedliskiem są tereny obficie porośnięte drzewami i krzewami.Zwierze to wykazuje bardzo dużą przystosowywania się, dlatego oze przetrwać na obszarach, gdzie występują mniej sprzyjające warunki, np. okresy suszy.(mysle ze pomoglam)