Napisz długie wypracowanie-dlaczego zdrowie jest takie najwazniejsze i prosze nie z internetu tylko sami to napiscie ale nie zinternetu bo ja mam do szkoły i jak sie pani dowie dostane 1 a kto napisze z internetu to zgłosze jako błedne i jako spam warto chyba nie no to prosze a kto bardzo fajnie napisze to dam dodadkowo 300 punktuw no

2

Odpowiedzi

2010-03-03T18:20:08+01:00
Nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze , w końcu jak ciężko zachorujemy może być ciężko na poprawę . Życie mamy jedno i nie możemy go zmarnować . Papierosy wyniszczają nasz organizm od środka i zwiększają kilkakrotnie szanse zawału.
Nawet pisarze którzy tworzyli kilka wieków temu wiedzieli jak ważne jest zdrowie przywołajmy tekst fraszki Jana Kochanowskiego "Na Zdrowie"

"Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie"

Ten fragment doskonale opisuje nasz stosunek do naszego zdrowia . Traktujemy je jak coś pewnego , nieulotnego ,ale wcale tak nie jest. Przecież nie wiemy kiedy umrzemy , ale nie chodzi tu tylko o śmierć możemy być przecież ciężko chorzy i będziemy mocno cierpieć przez chorobę. Bez zdrowia nie odniesiemy żadnych sukcesów :przyjaciele mogą się od nas odwrócić nie dostaniemy dobrej pracy skoro będziemy mogli pracować rzadko . Nie powinniśmy traktować zdrowia jak czegoś pewnego nigdy nie przewidzimy bardzo nie pewnego jutra które codziennie nas zaskakuje . Zdrowie jest cechą która jest konieczna aby osiągnąć inne sukcesy. Każdy z nas sam pracuje na swoje zdrowie jedni palą papierosy , inni jedzą niezdrowe potrawy .Gdy jesteśmy otyli bardzo łatwo o cukrzycę czy inne choroby tego typu. Podwyższony cholesterol tez nam nie pomoże . Zwiększa on ryzyko zawału kilkakrotnie. Kobiety które koniecznie chcą być opalone chodzą do solarium . Nie wiedzą że przez to mogą mieć raka skóry .

Powinniśmy dbać o swoje zdrowie , bo ma się tylko jedno życie . Nie możemy go zaprzepaścić i zepsuć . To jak jedna szansa na strzał z łuku . Od nas samych zależy czy trafimy czy nie .


Pozdrawiam mam nadzieję że bardzo ci to pomoże


5 4 5
2010-03-03T20:33:33+01:00
Według mnie zdrowie jest najważniejsze. Uważam tak, ponieważ nawet gdy będziemy mieli 'wszystko' a nie będziemy zdrowi nic nam się nie uda. Zdrowie jest w jakiś spoób cennym darem który otrzymaliśmy. Wiele ludzi nie docenia tego ale dopiero gdy je stracą zrozumieją jak ważne jest to abyśmy byli zdrowi.
Myślę też że czlowiek zdrowy jest czlowiekiem szczesliwym, spelnionym. Gdy nie musimy sie o zdrowie martwic jest nam bardzo lekko, jestemy szczesliwi, ze mozemy zyc pelnia zycia. Nie musimy przejmowac sie tym kiedy wyzdrowiejemy, tym ze, nasi bliscy boja sie o nas.
Ważne jest też to aby w naszych czasach nie zapomnieć o ruchu. Czesto siedzimy przed komputerem, ogladamy telewizje a coraz rzadziej jestesmy aktywni fizycznie. Ponadto od siedzenia przy komputerze robia sie powazne wady miedy innymi kregoslupa. Ruch jest bardzo wazny. Gdy jestesmy aktywni jestesmy zdrowi. Chcialabym dodac tez ze nie rozumiem ludzi ktorzy np pala papierosy lub pija alkohol. Wiem ze to nalog, ale ludzie uzaleznieni najczesciej nie robia nic zeby z niego wyjsc. Zabijaja sie od wewnatrz i na zewnatrz a rownoczesnie jest im to obojetne. Naprawde nie rozumiem takiego postepowania. Mam nadzieje ze w przyszlosci nie zaczne palic lub co gorsza pic alkoholu. Konczac moje wypracowanie chcialam dodac tylko ze gdy jestemy i czujemy sie dobrze jestemy rownoczesnie szczesliwi.
12 4 12