Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T18:13:32+01:00
Rejent Milczek to bohater komedii "Zemsta" A. Fredry. Był wdowcem, miał jednego syna Wacława. Zajmował się pronicestewem.
Należała do niego połowa zamku, w którym mieszkał ze swoim synem. Druga połowa należała do Cześnika Raptusiewicza, którego chciał stamtąd wyrzucić. Ubrany był w żupan, kontusz i wysokie buty. Rejent był chudy, drobny, obłudny, uparty skąpy, bardzo sprytny i zawzięty. Był egoistą, potrafił być bezwzględny. Cechowała go "pobożność", pochylał głowę, a ręce składał na znak pokoju.
Nazwisko Milczek jest bardzo znaczące, gdyż on bardzo mało mówił, a dużo robił. Mężczyzna był cichy i skryty, ale i przebiegły.
Według mnie Rejent, to niesympatyczna postać. On nie przypadł mi do gustu.


Cześnik Raptusiewicz jest jednym z głównych bohaterów dramatu A. Fredry "Zemsta". Wywodzi się z rodu szlacheckiego i mieszka w części zamku jego bratanicy Klary.
Jego nazwisko pochodzi od słowa "raptus", które oznacza gwałtowny, wybuchowy. Jest to wysoki oraz tęgi mężczyzna, ubrany w biały żupan i szlafmyce, jednak nie ma na sobie pasa. Jego ruchy są energiczne, a także zamaszyste. Jest on chory, choć nie przywiązuje do tego najmniejszej uwagi.
Ten człowiek jest hałaśliwy, porywczy i gwałtowny. Gdy się zdenerwuje, potrafi być nieobliczalny. Raptusiewicz jest człowiekiem kłótliwym, zawisłym, który za wszelką cenę chce dokuczyć sąsiadowi.Mam nadzieję, że pomogłam ;)
Pozdrawiam i liczę na naj :p
1 5 1