Odpowiedzi

2010-03-03T18:04:04+01:00
W dzisiejszym świecie trudno o ludzi noszących miano samarytanina.
do takich ludzi niewątpliwie mozna zaliczyć Jana Pawła II, matka teresa z Kalkuty, jurka owsiaka czy annę dymną. są to osoby o wielkim sercu. pomagają ludziom nie oczekująć wynagrodzenia za daną usługę. dobrzy, szlachetni o szczerozłotym sercu-to niektóre przysłówki które określają współczesnego samarytanina.choć sami nie wiele maja postanawiają się dzielić z potrzebującymi aby poprawić choś toche ich życie a nawet wprowadzić w nie odrobinę uśmiechu i radości.
wspomniana wcześniej anna dymna pomaga ludziom obarczonym ciężkimi chorobami, wprowadza w ich świat odrobinę ciepła, magii, sprawia że te osoby przez chwilę czują sie potrzebne. działalność tej niesamowitej kobiety możemy podziwiać podczas emitowanych w telewizji programach takich jak "spotkajmy się" czy różnego rodzaju koncertów z udziałem osób niepełnosprawnych.
jurek owsiak raz w roku stara się jednoczyć cała polską społeczność przez zbiórkę pieniędzy na potrzebny dprzęt do leczenia.
niewątpliwie wymienione przeze mnie postaci są współczesnymi samarytaninami. coraz mniej takich osób nas otacza, a to wszystko dlatego że ludzie boją się odrębności. anna czy jurek pokazuję nam że każdy wymaga naszego wsparcia niezależnie kim jest. starajmy sie pomagać dziękimi czemu staniemy się bogatsi ducho.
2 3 2