Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T21:20:12+01:00
Cywilna:powstaje na podstawie umowy ,w której wspólnicy dąża do określonego założonego celu.Nie posiada osobowości prawnej.
z.o.o:posiada osobowość prawną należy do spółek kapitałowych.Może być utworzona przez jedną lub więcej osób.Właściciele odpowiadają za wysokości wniesionych wkladów.Umowa zawarta w formie aktu notarialnego,limit kapitału 50 000 jeden udział minimum.50 zł.
akcyjna:należy do społek kapitałowych,posiada osobowość prawną.Może być utworzona przez jedną lub wiecej osób.Kapitał wzniesiony w formie akcji,posiadacze mają prawo do udziału w zyskach,jest zawierana w formie aktu notarialnego.
jawna:należy do spółki osobowej,nie ma limitu kapitału wystarczy umowa wspólników
komandytowa:umowa w formie aktu notarialnego,komplementariusz ponosi nieograniczoną odpowiedzialność,limit kapitału nieokreślony
Partnerska:umowa w formie aktu notarialnego,należy do społki osobowej,tworzona w celu wykonywania przez wspólników wolnego zawodu,limit kapitału nieokreślony.
Komandytowo-akcyjna:umowa w formie aktu notarialnego,należy do spółki osobowej,jest określony wysokość kapitału 50 000wspólnikami są komplementariusze(w spółkach komandytowych) i akcjonariusze(akcje spółki)