Odpowiedzi

2010-03-03T18:19:44+01:00
Myślę, że nauka obcych języków jest naprawdę przydatna. Uważam tak, ponieważ kiedy znamy oby język to tak na prawdę nie mamy żadnych problemów z dogadaniem się z osobą, która w danym państwie mieszka. Języki obce są bardzo ciekawe i można dużo się dowiedzieć jakie słowa wypowiada druga osoba. Teraz takie modne jest wyjeżdżanie na granicę do pracy, więc po co tam jechać jak się nie zna języka? Lepiej się nauczyć niż potem mieć przez to kłopoty. Nawet znajomość podstawowych słów i zdań języka angielskiego jest przydatna. Gdy na przykład zgubimy się w obcym nam kraju, jeśli znamy nawet trochę podstawowych zdań, to skeimy coś ze sobą i zapytamy się o pomoc. Modna jest nauka języków obcych, więc także dlatego uczmy się go , żebyśmy nie byli tępakami przed kimś kto dobrze go zna. Uczę się języków obcych i jestem naprawdę z tego dumna. Wiem, że ta znajomość może mi się zawsze przydać.
3 1 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T18:32:31+01:00
Moim zdaniem warto uczyc się języków obcych, ponieważ jest to bardzo pomocne w życiu. Każdy młody człowiek, czy gorszy, czy ten lepszy powinien troszeczke coś zapamiętac z lekcji o danym języku.
W dzisiejszych czasach językiem, którym mozna się porozumiec na całym świecie jest język angielski. Znając choc parę słów po angielsku, możemy "dogadac" się z ludzi z całego świata. Teraz na każdym kontynencie czy w każdym państwie jest przynajmniej jedna osoba, która zna ten język. Pomoże nam ona np. dojśc do celu, czy zrobic zakupy w sklepie.
Nasi przodkowie nie mieli takich wygód i możliwości nauki właśnie języka angielskiego jak my teraz. Znali tylko: j. rosyjski, czy niemiecki albo żadnego. Ale tymi językami posłużyc się można tylko w określonych państwach.
Dlatego też, uważam, iż warto uczyc się jezyków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego, ponieważ łatwiej przyjdzie nam w przyszłości porozumiec się z osobami z innych krajów. ;)
2 4 2