Oto tekst potrzebny do zadań...
zeszła na dół, nie zatrzymując się i znalazła się w ciemnym, zakurzonym hallu. rozejrzała się wokoło, zadarła głowę i spojrzała w górę. szczyt drabiny i karbowane brzegi pomostu rysowały się wyraziście, oświetlone od przodu. na ten widok dziewczynce zakręciło się się w głowie i nagle ogarnął ją lęk:co będzie, jeśli ktoś, nie widząc że ona wyszła, wciągnie drabinę na górę?
blade światło, jak się teraz zorientowała, padało przez dziurę w boazerii. pudło z klockami stało oparte o ścianę,ale nie przylegało do niej ściśle - między nim a boazerią była jeszcze wolna przestrzeń, wąska wprawdzie, ale taka szczuplutka osóbka jak ona mogła sie tedy z łatwością przecisnąć.
miała wielką ochotę zerknąć do pokoju,w którym przed kilkoma godzinami Tom wyjął ze swojej kieszeni całą czwórkę i postawił na podłodze przed kominkiem.
chciała przyjżeć się, choćby z daleka, temu nieznanemu a kuszącemu światu człowieka z którym odtąt będzie sąsiadować, a nawet może i dzielić swoje życie.
nie było jej trudno prześliznąć się wąskim przesmykiem pomiędzy boazerią a pudłem klocków.zad 15
opisz jak wyobrażasz sobie wygląd pokoju, czyli nieznanego a kuszącego świata człowieka, który zobaczyła dziewczynka

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T21:13:26+01:00
pokój duży, nieznany, bardzo ciekawy. każdy zakątek wydaje się być początkiem nowej przygody . po raz pierwszy widziane rzeczy są tak ciekawe i interesujące ,że nawet nie wiadomo co prawdą ,a co fantazją. kolorowe klocki leżały przy ścianie, które najbardziej zwracają na siebie uwagę . niedaleko stoi drabinka która niespodziewanie może za chwilę zniknąć. to pomieszczenie wydaje się takie cudowne i ciekawe że aż się nie chce go spuszczać z oczu gdyż można pominąć interesującą i "wciągającą" przygodę.