Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T18:55:31+01:00
-Cechy człowieka tolerancyjnego,

Na pewno cechą człowieka tolerancyjnego jest kompletny brak hipokryzji i dystans do siebie. Osoba tolerancyjna umie szanować innych, nie wywyższać się. Jest na pewno także inteligentna - ponieważ wie, że każdy człowiek jest jednostką, a ocenianie go na zasadzie stereotypów jest niesprawiedliwe.

-Cechy człowieka nietolerancyjnego,

Infantylność, taka osoba zazwyczaj ceni wartości, które wcale na to nie zasługują. Kolejną cechą takiej osoby jest naiwność - zbytnie ufanie stereotypom, bez prób poznania każdego człowieka z osobna. Są to też ludzie o zbyt wysokim mniemaniu o sobie, wywyższają się nad innych, mimo, że często nic o nich nie wiedzą. Można także z całą pewnością stwierdzić, że taka osoba nie jest skłonna do zmiany zdania. W życiu poznajemy wielu ludzi, którzy nieraz udowadniają nam swoją wartość, mimo swoich wad. Osoba nietolerancyjna skreśli je od razu, choćby przemawiano do niego najmocniejszymi argumentami.

-Skąd się biorą uprzedzenia,

Z ludzkiej ciemnoty. Osoby oceniające ludzi, których nie znają, po prostu nasłuchały się wiele od innych, nieraz nie sprawdzając. Później? Po prostu są już zrażone.

kolejnym powodem może być złe przeżycie związane z kimś o jakiejś jednej jaskrawej cesze. W tym momencie człowiek tę cechę przestaje tolerować.
3 3 3