Jaki powinien byc współczesny samarytanin?
(przynajmniej jedna strona A5, wszystke pytania pisac prywatnie, daje 63 pkt więc oczekuję dobrej odpowiedzi, odpowiedź nie może byc z neta, jeśli odpowiec bedzie dobra dam najlepszą)
PILNE!!!

2

Odpowiedzi

2010-03-03T19:16:52+01:00
Współczesny samarytanin powinien być doby dla innych ludzi, a więc spełniać dobre uczynki. Gdy widzi kogoś potrzebującego, lub nieszczęśliwego, powinien mu pomóc jak tylko może. Przykładny samarytanin nie lęka się głoszenia dobrej nowiny wśród ludów nie wierzących, nawet jeśli ryzykuje tym swoje życie lub zdrowie. Taki człowiek daje innym przykład chodząc do kościoła w niedzielę i święta, modląc się i czytając Ewangelię. Nie wstydzi sie swojej wiary, a wręcz jest z niej dumny. Przestrzega dziesięciu przykazań oraz przykazań kościelnych. Strzeże się grzechów, szczególnie tych głównych. Od zabawy jest dla niego ważniejszy Bóg. Bycie przykładnym człowiekiem nie polega tylko na wyżej wymienionych rzeczach, ale także na bronieniu swojej ojczyzny i wiary w razie konieczności.
1 5 1
2010-03-03T19:39:20+01:00
Współczesny samarytanin powinien być doby dla innych ludzi. Gdy widzi kogoś potrzebującego, lub nieszczęśliwego, powinien mu pomóc jak tylko może. Przykładny samarytanin nie lęka się głoszenia dobrej nowiny wśród ludów nie wierzących, nawet jeśli ryzykuje tym swoje życie lub zdrowie. Taki człowiek daje innym przykład chodząc do kościoła w niedzielę i święta, modląc się i czytając Ewangelię. Nie wstydzi się swojej wiary, a wręcz jest z niej dumny. Przestrzega dziesięciu przykazań oraz przykazań kościelnych. Strzeże się grzechów, szczególnie tych głównych. Dobry Samarytanin pomaga ludziom nie oczekując wynagrodzenia za daną usługę. dobrzy, szlachetni o szczerozłotym sercu-to niektóre przysłówki które określają współczesnego samarytanina.choć sami nie wiele maja postanawiają się dzielić z potrzebującymi.

Mam nadzieję, że pomogłam!
Pozdrawiam! ']
1 1 1