Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T19:55:37+01:00
Bóg jest miłością i jest dobry. Człowiek został stowrzony, dzięki Bożej miłości na Swój obraz i podobieństwo. Jezus był nieskazitelnie dobry- całe swoje ziemskie życie przeżył zgodnie z wolą bożą, bez żadnego grzechu.
Jako Bóg, pokazał nam jak wygląda pełnia człowieczeństwa, jest nią własnie życie zgodne z wolą bożą, pozostanie mu wiernym, nawet jeżeli musimy przypłacić to życiem. Dobro i miłość to nie jako dary Boga dla człowieka. To odróżnia nas od zwierząt- tylko człowiek potrafi kochać i świadomie wybierać pomiędzy dobrem a złem. Czynienie dobra niemal zawsze wymaga od nas pewnej ofiary, Chrystus przedstawiony na tym obrazie wyraża to najdoskonalej.
Aby pozostać wiernym Bogu, musiał- mimo iż jako prawdziwy człowiek odczuwał strach i wolalby, aby go to ominęło(modlitwa w Ogrodzie Oliwnym). Jednak aby wybrać dobro (bowiem człowiek ma zawsze tak na prawdę tylko 2 rzeczy do wyboru, dobro i zło) będąc niewinnym dał się osądzić i zabić.

Podsumowując czyniąc dobro, okazywać ludziom miłość, wyciągać do nich pomocną dłoń, tak jak Jezus musimy bardzo często cierpieć, ale tylko w ten sposób możemy coraz głębiej pojmować to, co Chrystus zrobił dla nas blisko 2000 lat temu a co przedstawia obraz A. Chmielowskiego.
2010-03-03T20:23:58+01:00
Bóg odpuścił za nas grzechy a my by upodabniac sie do niego powinniśmy starac sie niegrzeszyc