Odpowiedzi

2011-08-21T18:00:06+02:00

Obozy koncentracyjne było to miejsca przetrzymań więźniów niemieckich, którzy trafiali tam z różnych powodów, takich jak:

-Pomoc żydom

-Bycie żydowskiego pochodzenia
-Działalność podziemna i pro-polska
-Bycie wykładowcą na jednym z Polskich uniwersytetów( ogólnie nauczyciele i cała inteligencja polska)

-Dezercja

 

Warunki były fatalne, więźniowie byli zmuszani do ciężkiej pracy, byli bici, kobiety gwałcone. 90% umierało z powodu chorób, wycięczenia, lub po prostu byli mordowani przez niemców. 


 

dzięki ci za to bo mi de ostatnie dwa zdania pomogły:-)
  • Użytkownik Zadane
2011-08-21T18:02:29+02:00

Obóz koncentracyjny było to miejsce więzienia i odosobienia, niewolniczej pracy i masowej zagłady.Stały się instrumentem terroru , eksploatacji siły roboczej oraz ludoójstwa podbitych narodów, głównie słowiańskich i Żydów. Trafiali tam ludzie prosto z ulicy, tzw. łapanki, z więzień i z gett żydowskich. Przywożono ich w bydlęcych wagonach, pozbawiano dobytku i ubran , ubirano w obozowe pasiaki i segregowano. Zdolni do pracy, najczęściej zdrowi i silni mężczyźni po zabiegach fryzjerskich trafiali na bloki pracy , a pozostałych, czyli kobiety i dzieci, wysyłano do tzw, łaźni, truto gazem a potem tarfiali do pieców krematoryjnych. Śzczególnie bestialsko traktowano Żydów, których polityka Hitlera skazała na zagładę. W Oświęcimiu- Brzezince, Madanku, Treblince, Bełżcu i innych obozach wymordowano kilka milionów niewinnych ludzi, których jedyną winą było być Polakiem bądź Żydem lub znależć się o niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu. Pomimo katorżniczej pracy o misce zupy z brukwi niektórym udało się przeżyć obozowe piekło.

6 4 6