Napisz rozprawke pt.Ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej. Zastosuj w swojej wypowiedzi zapisane poniżej argumenty.


powyższe argumenty dowodzą......

o prawdziwości tezy świadczy to.........

na korzyść tego twierdzenia przemawia.........

uważam......

wydaje mi się..


Proszę o dość szybkie rozwiązanie tego zadania i wszystkim z góry dziekuje:)
Jest mi to potrzebne na piątek

1

Odpowiedzi

2009-10-21T12:50:02+02:00
Rozprawka.
Temat : Ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej.

''Śmiech to zdrowie'' każdy z nas zna to powiedzenie, ale nie każdy z nas wie jak dużo prawdy kryje się w tych słowach. W swojej pracy postaram się przedstawić argumenty przemawiające za tym , że ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej.
Pierwszym argumentem jakie przedstawię jest to, że ludzie z poczuciem humoru mają zupełnie inne życie... Porównajmy sobie takiego pesymistę, który ciągle jest smutny, nie zna się na żartach i ciągle chodzi naburmuszony z optymistą, który ma poczucie humoru, jest pozytywnie nastawiony do świata. Są to dwie zupełnie inne osoby, różniące się od siebie praktycznie każdą cechą. Zastanówmy się więc, czy pozytywnie nastawiony człowiek, wiecznie uśmiechnięty i odbierający życie nie do końca poważnie może wpadać w jakieś choroby? Otóż nie.Uważam, że ten człowiek niczym się nie przejmuje, nie wyrywa sobie włosów z głowy gdy dostanie 3 a nie 4 z matematyki, nie zamyka się w pokoju i nie płacze w poduszkę gdy rzuci go dziewczyna. Żyje spontanicznie i wesoło.
Kolejny argument jest taki, iż śmiejąc się, szybciej bije nasze serce, co nie tylko wpływa pozytywnie na pracę samego serca, ale również na cały organizm, gdyż krew wtedy szybciej krąży i dostarcza większej ilości tlenu do organizmu. Gdy się śmiejemy wprawiamy w ruch mięśnie klatki piersiowej, w tym mięśnie żebrowe i brzucha. Praca tych mięśni powoduje, że z jamy brzusznej krew przetacza się w kierunku serca, w ten sposób wspomagając krwiobieg.
Ostatni argument jaki przedstawię jest następujący podczas śmiechu w ruch zostają wprawione mięśnie twarzy. Jest to dla nich świetny masaż. Dzięki niemu nasza skóra staje się jędrniejsza. Dodatkowo podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia. Łagodzą one takie dolegliwości jak bóle zębów, głowy czy mięśni.
Dzięki śmiechowi lepiej też funkcjonuje nasz system odpornościowy.
Powyższe argumenty dowodzą że ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej. Śmiejąc się nasze życie będzie dłuższe i przede wszystkim zdrowsze, śmiech ma naprawdę duży wpływ na nasze zdrowie. Warto mieć poczucie humoru i nie brać wszystkiego na poważnie, uważam , że do życia trzeba podchodzić z dystansem i uśmiechem, wtedy na pewno będziemy żyć dłużej.
10 2 10