Odpowiedzi

2010-03-03T20:24:02+01:00
Rytyjska kolonizacja Ameryki Północnej była politycznym, społecznym, odkrywczym i gospodarczym procesem, który rozpoczął się w drugiej połowie XVI wieku. Anglicy obok Hiszpanów i Portugalczyków byli najbardziej aktywnymi odkrywcami Ameryki Północnej. John Cabot (właściwie Giovanni Caboto, Włoch na służbie angielskiej) był pierwszym nowożytnym Europejczykiem, który wylądował na kontynencie amerykańskim (zobacz Odkrycia i badania Ameryki). Anglicy jednak stosunkowo późno włączyli się do akcji kolonizacyjnej. Początkiem jej był królewski patent wydany przez królową Elżbietę I braciom Humphreyowi Gilbert i Walterowi Raleigh. Patent dawał prawo do:

[...] brania we władanie pogan i barbarzyńskich lądów, krajów i terytoriów nie należących dotąd do żadnego chrześcijańskiego władcy czy narodu.1
14 1 14
2010-03-03T20:27:02+01:00
Ameryka Pólnocna byla kolonizowana prze 3 panstwa anglia fracje i hiszpanie skolonizowane zostalo szczegolnie wschodniewybrzeze Francja i Anglia toczyly ze saoba konflikt o kolonie amerykanskie.Anglia wykorzystala swoje kolonie transporujac z tamtad towary orza odkupywac z tamtad towary. W koloniach uprawiano tyton bawelne kukurydze mysle ze to jest oki na 5 bedzie.
3 5 3