Odpowiedzi

2010-03-03T21:32:53+01:00
Agresja bardzo często występuje w szkole. Dzieci są bite i zastraszane, boją się rozmowy o tym z nauczycielem, rodzicami czy pedagogiem szkolnym. Mimo tego, że odbywa się wiele akcji przeciw agresji nic to nie daje. Dzieci oglądają za dużo telewizji a potem chcą naśladować głównych bohaterów i swoich idolów. Trzeba coś z tym zrobić, wytłumaczyć dzieciakom, że na dłuższą metę to nic nie da bo w końcu wszystko wyjdzie na jaw. Nasze pociechy nie mogą bać się chodzić do szkoły gdy je tam wysyłamy to mamy nadzieję że są bezpieczne i tak powinno być.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T21:36:27+01:00
Drodzy koledzy i koleżanki
Chciałabym poruszyc problem który ostatnio szczególnie sie nasila, chodzi mi mianowicie o wagary. Zanim zaczniemy zastanawiac sie nad tym problemem musimy pomyslec dlaczego wogole ludzie młodzi urywają się z lekcji.Jest wiele powodów.Wagary jako ucieczka z pojedynczych lekcji. Najczęstrzymi wagarami są ucieczki grupowe,często z ostatniej lekcji.Powodem ucieczki uczniów jest też nudzenie.Uczniowie często wagarują przed ważnymi sprawdzianami. Powodem ucieczek może też być konflikt z nauczycielem.Jeżeli uczniowi zdarzy się opuścić jeden dzień nauki i to się więcej nie powtórzy to wychowawca może być spokojny, ale i tak musi zareagować.
Właśnie dlatego szczegolnie zwraca sie do osób które notorycznie uciekają. Od dzisiaj nasza szkoła, zacznie wyciagac powazne konsekwencje z ucieczek bez znaczenia czy grupowych czy jedno osobowych. Za opuszczenie 30 godzin grozi skreślenie z listy uczniów. Mam nadzieje ze bedzie to przestrogą dla naszych szkolnych wagarowiczów.
Dziekuje
8 4 8
2010-03-03T21:37:14+01:00
Witam Was drodzy uczniowie i wychowawcy...
Niektórzy może się domyślają, inni już wiedzą, a jeszcze inni nie mają zielonego pojęcia z jakiego powodu odbywa się dzisiejszy apel.
W związku z zaszłą sytuacją w naszej szkole, użyciem agresji uczniów tej szkoły, nie będę wymieniać nazwisk, chcę was poinformować, że od tej pory na korytarzach szkolnych i w łazienkach będą umieszczone kamery. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie. Kadra szkolna nie jest w stanie was wszystkich upilnować. Dlatego teraz, jeżeli powtórzy się taka sytuacja, uczniowie uczestniczący w bójce stawią się u mnie w gabinecie z rodzicami. Radziłabym więc wam się dobrze zastanowić i zacząć panować nad swoim zachowaniem. Wolałabym, abyście z tego typu problemami zgłaszali się do wychowawcy.
Dziękuję wam za wysłuchanie mnie, teraz możecie wracać na lekcje...

MAM NADZIEJĘ, ŻE MOJA ODPOWIEDŹ SIĘ PRZYDA - pozdrawiam:)
2 3 2