Podziel tekst na zdania, wstaw kropki i przecinki.
mowa to najstarszy sposób porozumiewania się ludzi czynnosć mówienia zwiazana jest z oddychaniem nie mówimy przy wdechu natomiast wdychając powietrze mozemy wydawać głos człowiek umie wydawac kilkadziesiąt odrębnych dzwieków i potrafi rozumnie je łączyc w wyrazy aby powstał glos, nalezy spowodowac szybkie i mocne drgania cząsteczek powietrza do wprawiania cząstek powietrza w drganie służą narządy mowy czyli nasze naturalne instrumenty muzyczne

3

Odpowiedzi

2010-03-03T21:43:29+01:00
Mowa to najstarszy sposób porozumiewania się ludzi. Czynnosć mówienia zwiazana jest z oddychaniem. Nie mówimy przy wdechu, natomiast wdychając powietrze mozemy wydawać głos. Człowiek umie wydawac kilkadziesiąt odrębnych dzwieków i potrafi rozumnie je łączyc w wyrazy, aby powstał glos. Nalezy spowodowac szybkie i mocne drgania cząsteczek powietrza. Do wprawiania cząstek powietrza w drganie służą narządy mowy, czyli nasze naturalne instrumenty muzyczne.
2010-03-03T21:44:30+01:00
Mowa to najstarszy sposób porozumiewania się ludzi. Czynność mówienia, związana jest z oddychaniem. Nie mówimy przy wdechu, natomiast wdychając powietrze, możemy wydawać głos. Człowiek umie wydawać kilkadziesiąt odrębnych dźwięków i potrafi rozumnie je łączyć w wyrazy, aby powstał głos. Należy spowodować, szybkie i mocne drgania cząsteczek powietrza. Do wprawiania cząstek powietrza w drganie, służą narządy mowy, czyli nasze naturalne instrumenty muzyczne.
2010-03-03T21:47:08+01:00
Mowa to najstarszy sposób porozumiewania się ludzi. Czynność mówienia związana jest z oddychaniem. Nie mówimy przy wdechu, natomiast wydychając powietrze możemy wydawać głos. Człowiek umie wydawać kilkadziesiąt odrębnych dźwięków i potrafi rozumnie je łączyć w wyrazy, aby powstał głos, należy spowodować szybkie i mocne drgania cząsteczek powietrza. Do wprawiania cząstek powietrza w drganie służą narządy mowy, czyli nasze naturalne instrumenty muzyczne.