Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T22:51:47+01:00
Słowo okupacja nie wywołuje we mnie dobrych uczuć. Kojarzy mi się ze zniewoleniem, nieszczęsciem i tragedią. Na dźwięk tego słowa mam też przed oczami historię naszego kraju, który niestety wiele lat pozostawał pod okupacją. O tym jak straszna jest to tragedia dla Narodu świadczą liczne heroiczne czyny, mające na celu wydostania się z niewoli. Wiele z nas w swoich rodzinach słyszy opowieści o dziadkach, pradziadkach, którrzy walczyli z okupantem. W takim przypadku znaczenie tego słowa jeszcze bardziej nas dotyka, bo często wiąże się z niezbyt wesołymi losami naszej rodziny.
We mnie słowo okupacja wzbudza mieszane uczcia. Z jednej strony przeraża mnie myśl o tym, że nagle ktoś mógłby mi zabronić być Polakiem, modlić się, być katolikiem. Z drugiej strony przypominam sobie wszystkich, którzy walczyli za Polskę. I jestem z nich bardzo dumny, czuję się szczęśliwy, że mieliśmy w naszym narodzie tak wspaniałych ludzi.
1 2 1
2010-03-03T22:55:53+01:00
Okupacja jest terminem kojarzącym Mi się z zabraniem terytorium jakiegoś państwa na rzecz innego. Ten drugi kraj morze prowadzić z krajem zabranym prze siebie wojnę która wygrywa zabierając jego terytorium. istnieje również możliwość ataku wrogo nastawionego państwa na inne państwo bez wojennych zamiarów. okupacja zawsze wiąże się jednak z zabraniem przez jeden kraj terenu drugiego państwa. zabór ten morze być całościowy lub tylko po części. zawsze jednak dane państwo okupujące wprowadza na te tereny swoje prawa i władze. państwo okupujące jest tutaj bez wątpienia agresorem. Jako iż jestem obywatelem polski termin okupacja zawsze źle mi się kojarzy. nie morze dziać się inaczej gdyż ma świadomość ze nasz kraj był okupowany juz tak wielokrotnie. wiem ruwniez jakie straty ponosi okupowane pastwo. Mam ruwniez swiadomosc ofiary tych kturzy walczyli z okupantami.
1 2 1