Odpowiedzi

2010-03-03T22:12:45+01:00
Moda jest to najnowszy trend. Moze dotytyczyc sposobu ubierania, ale nie tylko. Istnieje moda na najnowszy model jakiegos urzadzenia elektronicznego, styl mowienia (glownie wsrod mlodziezy). Czesto ludzie sa pokrzywdzeni przez mode, poniewaz wielu ludzi nie stac na markowe ubrania lub drogie gadzety.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T22:24:32+01:00
1Jeśli chodzi o ciuchy: Moda niewiele dla mnie znaczy. Lubie przeglądać czasopisma z modą i na tym się kończy. Ogółem nie zgadzam się z tymi kolorowymi pisemkami - moda to nie zestaw ciuchów który został odgórnie narzucony "bo ktoś miał wizje". Słowo "moda" bardzo ściśle powinno byś powiązane ze słowem "styl", a że każdy ma inny styl więc moda jest irracjonalna. Moda wyzwala w człowieku różne uczucia niektóre moje koleżanki gdy usłyszą to słowo po prostu się wyłączają nie chcąc zaśmiecać sobie głowy zbędnymi informacjami inne dostają "słowotoku" i godzinami "rozpływają się"na myśl o najmodniejszych butach. Moda raczej nie wyzwala negatywnych uczuć bo u osób które się nią przejmują wyzwala z reguły pozytywne uczucia, lubią ją śledzić i wyznaczać nowe trędy, a reszta ją najzwyczajniej w świecie olewa. Jedynym negatywnym impulsem może być zazdrość, ale to już mniej dotyczy mody, a raczej urody, bądź stanu materialnego.

2Jeśli chodzi o mode na jakieś gesty, albo zachowanie: Jeśli chodzi o gesty to wszyscy się do niej przystosowują i nie ma w tym nic złego (np. żółwik), ale jeśli chodzi o zachowania jest to raczej niewłaściwe ponieważ każdy powinien być sobą i jeśli próbuje naśladować innych może to być irytujące.

3Moda tematyczna: np. teraz jest moda na "Zmierzch" - ja go uwielbiam, ale jeśli kogoś nie kręci to spoko, to nie jest obowiązek coś lubić żeby być cool - to zależy od charakteru.nie powinno nikogo obchodzić co kto lubi, ale niestety dużo osób przywiązuje do tego uwagę i niektórzy mogą być wykluczeni z towarzystwa bo np. nie kochają "Zmierzchu", albo wręcz przeciwnie bo np. uwielbiają jakiś zespół ogólnie przyjęty za kiczowaty.
1 5 1