Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T22:44:02+01:00
Jeden z głównych bohaterów krzyżaków Zbyszek ma serce rozdarte miedzy dwiema wspaniałymi kobietami Danusią a Jagienką. zastanawiałam się wiec która z nich była by dla niego lepsza i mam wrażenie iż była by to Jagienka.
Obie panie są osobami wspaniałymi oraz pięknymi. W czym więc moim zdaniem Jagienka lepsza jest od Danusi? otóż uważam iż jest to kobieta nie tylko piękna i wspaniała ale również jest bardziej waleczna i odważna niżeli jej konkurentka o względy rycerza. pomimo swojej odwagi i waleczności czyli cech sprawiających ze nie pasuje ona do roli panienki czy damy dworu jaką jest Danusia potrafi ona przystosować się do nowej sytuacji i zawsze będzie potrafiła to zrobić niezależnie od tego gdzie i z kim się znajdzie. jest wiec kobieta bardziej uniwersalną niżeli druga z kandydatek na kobietę życia Zbyszka gdyż będzie się potrafiła zachować w każdej sytuacji w jakiej przyjdzie się jej znaleźć i z jaką będzie musiała się zmierzyć jako zona tak wspaniałego rycerza jakim bez wątpienia jest bohater książki. myślę ze jej dodatkowym atutem jest to ze jako osoba z taką łatwością przystosowania się do sytuacji będzie dobrze sobie radzić tagrze jako zona czy matka, jaką zapewne rycerz chciałby uczynić wybrankę swego serca. ponadto dlatego iz jest w nijako przeciwieństwie do Danusi kobietą silną i wytrwałą z większą łatwością będzie potrafiła zająć sie dziećmi i całym życiem czekając na męża w czasie odbywanych przez niego jako rycerza tak zapewne wielu w życiu wojennych wypraw. Do tego by w tym w końcu długim okresie czasu sprostać obowiązkom rycerskiej zony na pewno przyda się jej zacięcie odwaga i siła, czyli cechy których jak już wspominałam tej kobiecie zdecydowanie nie brakuje. I nną ważną zecza przemawiająca za tą kandydatką jest to ze jako iż startuje ona na zonę ryceża nie wiadomo jak potoczy się jej życie w związku z tym i nie ma możliwości odgadnięcia gdzie i jak długo sama czy tez z kimś będzie musiała przebywac a w takiej sytułacji umiejętnośc przystosowania się do nowych warunkuw jest prawe niezbądna.
nie twierdząc więc ze Danusia jest złą kandydatką na żone uwazam ze jagienka ma do tego lepsze predyspozycje i to ona powinna zostac wybrana przez zbyszka.
10 3 10