ZADANIE Z PODRĘCZNIKA 3 gimnazjum str 169... a)Jakim celom służył plan Marshalla?napisz hipotetyczny przebieg wydarzeń które miałyby miejsce gdyby stany zjednoczone nie udzieliły Europie pomocy..
b)Dlaczego ZSRR wprowadził blokadę Berlina?Napisz scenariusz wydarzeń odmienny od rzeczywistego...

POPROSZE O DOBRE ROZWIAZADNIE DAJE NAJ

1

Odpowiedzi

2010-03-06T17:52:33+01:00
Plan Marshalla-Jest to plan mający na celu pomoc w odbudowie gospodarek krajów europy zachodniej zrujnowanej,po 2 wojnie światowej.Plan ten obejmował pomoc w postaci surowców mineralnych, produktów żywnościowych, kredytów i dóbr inwestycyjnych.-cele planu marshalla
Hipoteza:
Europa zrujnowana przez 2 wojnę światową nie ma pieniędzy na odbudowę dróg,mostów,miast,przemysłu,handlu zaczyna brakować jej pieniędzy na normalne funkcjonowanie państw...

W państwach zaczyna się totalny haos,ludzie chcą zmian i lepszego życia na co nie stać państwo.W nie których krajach władze przejmują totalitarni przywódcy a kraje niderlandzkie i zachodnie Niemcy nie mając pieniędzy na utrzymanie wojska policji stają się łatwym łupem dla ZSRR.

Dlaczego ZSRR wprowadził blokadę Berlina?-scenariusz odmienny :
Wraz z końcem 2 wojny światowej ZSRR chcąc wzmocnić handel krajów Demokracji Ludowej wprowadza blokadę Berlina
aby podreperować gospodarki krajów podległych...Na Niemcy pada blokada handlu z zachodem,ale i tak ludzie wolą zachodnie rzeczy wtedy ZSRR wypuszcza na rynek niemiecki tylko radzieckie produkty MADE IN ZSRR:)
205 5 205