Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T14:47:51+01:00
......"Przyjaźń cenniejsza niż złoto". Powiedzenie to jest trafnym stwierdzeniem. Przyjaźń to twórczość człowieka. Twórczość węwnętrzna, ponieważ buduje ją siła serca. Przyjaźń pomaga w trudnych chwilach. Przyjaźń jest z nami cały czas. Przyjaźń możemy stracić, lecz odbudować. Złoto to zwykła materialna rzecz.
.......Owszem. Przyjaźń jest o wiele cenniejsza niż złoto. Dlaczego? Budujemy ją my sami. Nie można jej kupić w sklepie ot tak. Jeżeli umrzemy to przyjaźń o nas nie zapomni, a złota do grobu nie weźmiemy. Świat to prawdziwa wytwórnia rzeczy materialnych - rzeczy martwych. Czasami pozwalamy by te małe drobiazgi zniszczyły uczucia. Bo czym jest złoto przy tak potężnym uczuciu? Jest rzeczą, która owszem pomoże nam w trudnmych chwilach, ale finansowych. I tu właśnie nasówa się małe pytanie. Jak pomaga nam przyjaźń? Przecież każdy może pomyśleć, że to tylko niewidzialne "cos". A kto po0maga nam jak złapiemy przysłowiowego doła? Kto pomoże w zadaniu domowym? kto pogada o fajnej dziewczynie/chłopaku z klasy? Nikt inny jak przyjaciel.
........Moim zdaninem prawdziwa przykaźń jest cenniejsza i to o wiele nawet od 100-karatowego złota, brylantów, ale w sensie duchowym. Wiadomo bowiem, że w dzisiejszych czasach zamiast przyjaciela wybralibyśmy złoto, które pomogłoby nam rozwiązać "wszystkie broblemy". Niestety jest to omylne stwierdzenie, bo najprawdopodobniej bylibyśmy samotni.

Mam nadzieję, ze sie podoba;****
15 3 15