Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T15:10:57+01:00
Podejście polaków wobec narodu Żydowskiego podczas II wojny światowej było bardzo zróżnicowane ponieważ jak wiemy ludzie sa różni i czasy były bardzo ciężkie i niebezpieczne tak samo jak dla polaków tak samo dla żydów Niemcy gnębili wszystkich i dla nich nie było zbyt wielkiej różnicy miedzy polakiem a żydem .
Niektórzy Polacy przepędzali żydów wydawali ich gestapowca , bojąc się o siebie samych i własna rodzinę niema sie czemu dziwić choć postawa nie jest chwalebna to nie możemy negować podejścia np. Ojca który chciał chronić swoja rodzinę jeśli my mielibyśmy taka sytuacje ekstremalna ze na szali jest nasze i naszej rodziny życie a życie rodziny żydowskiej co byśmy wybrali???? nikt niebyła w takiej sytuacji wiec niewolno nam oceniać kogoś . lecz z drugiej strony to niehonorowe wydać na śmierć innego człowieka ten temat jest dość ciężkim jeśli chodzi o ludzi .
ale nie zawsze było tak zle Polacy i to w dużej mierze asymilowali sie z tragedia żydowska starali sie pomagać jak tylko mogli wiele rodzin ukrywało rodziny żydowskie nieraz płacąc za to własnym życiem . to były złe czasy bardzo złe jak dla polskich rodzin tak i dla żydów mimo tego złego Polacy i Żydzi potrafili sobie na wzajem pomagać z historii znamy wiele różnych zachowani naprawdę bardzo niegodnych ponieważ żyd żyda potrafił podkablować by ratować siebie , ale to naprawdę ekstremalne sytuacje i niewolno nam ich oceniać ponieważ nie wiemy co my zrobilibyśmy w takiej sytuacji dlatego jedno co możemy to współczuć ludzią ze musieli podejmować tak straszne decyzje ...
2 3 2