Odpowiedzi

2010-03-04T15:38:45+01:00
Adam Cisowski- Powolny z natury, myślał zawsze rozważnie, bez pośpiechu z cierpliwością niegodną z jego wiekiem. Nigdy nie tracił spokoju ani nie unosił się gniewem. Pogodny i wesoły kolega, wesoły i uśmiechnięty, uczynny i współczujący , zdobył sobie bez wielkiego trudu miłość u wszystkich.Siedemnastoletni chłopak bardzo bystry, inteligentny. We wszystkim co robił kierował sie zasadami logiki. Wielbiciel Wandy Gąsowskiej.
1 3 1
2010-03-04T15:42:36+01:00
Głownym bohaterem powieści ,,szatan z 7 klasy" jest siedemnastoletni chłopak Adam Cisowski. Był tytułowym ,,szatanem"- tak nazywał go profesor Gąsowski, nauczyciel historii:
,,Adaś Cisowski, brat diabła i bliski kuzyn czarownicy..."
Adaś miał czwórkę ciekawego rodzeństwa. Jego ojciec był lekarzem, a matka pracowała w domu. Adam miał rozmierzwioną fryzurę, był sprężysty i silny. Spojrzenie miał bardzo śmiałe. Posiadał głos miękki i melodyjny. Adam był bardzo pomocny i uczciwy, rozwiązał m.in. problem zaginionego banknotu stuzłotowego oraz skradzionego pióra. Był bardzo rozsądny, ale też dociekliwy i bystry. Rozwiązał zagadkę drzwi, które były ukradzione z domu państwa Gąsowskich.
Postać Adasia Cisowskiego bardzo mi się podoba pod względem charakteru i gdybym mogła, chciałabym żeby był moim przyjacielem.

Też teraz omawiamy Szatana z 7 klasy... i mam nadzieję, że dobrze napisałam. ;]
1 5 1