Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T16:32:10+01:00
Miałam to zadanie na teście, także postaram Ci się coś ładnego napisać. ;)

''Nie wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze''

Żyjemy w świecie, w którym bez pieniędzy nie można nic zrobić. To za nie kupujemy jedzenie, płacimy rachunki. Często spotykam ludzi, dla których są one wręcz całym życiem.. I wtedy współczuję im, bo ich życie jest bardzo ubogie wewnętrznie. Teraz staję przed pytaniem czy wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze i moja odpowiedź jest bardzo prosta: oczywiście, że nie.
Pierwszym moim argumentem jest postać najsłynniejszej tragicznej pary, a mianowicie Romea i Julii. Ich miłość była tak silna, że byli gotowi umrzeć za nią i tak też się stało. Takiego uczucia żadna suma nie byłaby w stanie wynagrodzić. Miłość to coś pięknego, a Szekspir na ich przykładzie udowodnił nam, że takie wartości są najważniejsze w życiu. Nie chodzi o status, pieniądza, a właśnie o uczucia.
Drugim moim argumentem jest postać Anety z 'Czarownicy z Portobello'. Była ona cyganką, którą jako dziecko adoptowało dwoje zamożnych ludzi. Mimo to, że dorastała w bogatym domu, mogła mieć co tylko chciała, ona zwyczajnie tego nie pragnęła. Kierowała się sercem i wolała pracować, odkrywać siebie by odpowiedzieć sobie na pytanie kim jest.
Kolejnym moim argumentem jaki tu przytoczę są moje wspomnienia. Jeszcze nie tak dawno, na wakacjach, byłam z przyjaciółmi nad morzem. Świetnie się bawiliśmy i teraz, gdy tylko o tym pomyślę, przywołuję uśmiech na swojej twarzy. Za nic w świecie nie sprzedałabym własnych wspomnień za pieniądze. To byłoby coś okropnego, to jak pozbawienie mnie cząstki mojej własnej duszy. Gdy osiągnę już sędziwy wiek zawsze miło będę wracać do lat dzieciństwa i przywoływać każdy etap swojego życia. Nie potrafię sobie wyobrazić tego, że nie miałabym co opowiadać własnym wnukom ponieważ pozbyłam się marzeń w zamian za piękny, a zarazem pusty, luksusowy dom.
Podsumowując pragnę dodać, że każdy człowiek kieruje się innymi wartościami w życiu, jednakże większość osób się ze mną zgodzi jeśli powiem, że miłość, uczciwość, przyjaźń postawiłabym na szczycie mojej hierarchii wartości. Owszem jest wiele ludzi typu Scrooga, którzy są skąpcami i niszczą wokół siebie to co im zostało, jednakże chciałabym, żeby takich osób było jak najmniej.