Odpowiedzi

2009-10-20T21:28:26+02:00
Drodzy mieszkańcy Teb!
zwracam sie do was w sprawie mojego zapewne wam znanego konfliktu z waszym krulem Kreonem. Przyczyna tego konfliktu jak zapewne wiecie jest moja chęc uszanowania ciała mojego zmarłego brata w czasie gdy Kreon chce nie dajac go pochować ukarac go za jego czyny w walce o Teby. Dlatego właśnie postanowiłam sprubować przekonac was do moich racji w tej sprawie.
jako 1pierwszy arg. ktury potwierdzi moje racje podam to ze Kreon prowadzi sie prawami ludzkimi które sam ustanowił ja zas odwiecznymi prawami bogów. innym argumentem niech będzie to ze uszanowanie ludzkiego ciała po śmierci nie zależne jest od jego życia ale konieczne i przyzwoite zawsze. Jako 3 arg podam że Pacząc na to obiektywnie swoimi czynami nie działam przeciw komuś i nie robię nic co mogło by skrzywdzić jakiego kol wiek człowieka a tylko zapewnić mojemu bratu godny pochowek. Nie jes to rzecz haniebna bo przecież moje intencje są jak najlepsze a robiąc to zyskam spokój duchowy i zapewne ciału brata godny wieczny spoczynek nie robiąc zaś tego sprawie tylko ze ja nie bende miała spokojnej duszy ciało mojego brata zostnie rozszarpane przez zwierzęta a jego dusza nie zazna spkoju. Jako ostatni już muj argument podam to ze Kreon kieruje sie w swoim postępowaniu tylko rozumem , ustanowionym przez siebie prawem, i chęcia zemsty za inne niżeli jego myślenia a ja sercem pełnym braterskiej miłści i wiara w bogów i ich odwieczne prawa a te 2 rzeczy są przeciez warzniejsze niżeli to co wymieniłam jako głuwne argumenty kreona .
mam oczywiście pewną swiadomośc ze z mojimi argumentami w łatwy sposub można polemizować bo przeciezłamie warzne dla porządnego życia na tym świecie prawa a muj brat walczył po innej niżeli nasza strona uwżam jednak ze zycie jakie by nie było po śmierci należy uszanować oraz że prawa boskie są ważniejsze niż prawa ludzkie.
mam nadzieje ze w ten sposub wszystkich was przekonałam do swoich pogłądów. Jeśli zaś tak się nie stało szanuje wasze poglądy ja zaś mam pewnośc ze pozwoliłam wam zobaczyć muj punkt widzenia tej spr.